Wikipedia’yı engellettiği için üzgün

Alman Wikipedia'sına iki gün boyunca erişimi engelleten Alman vekil Lutz Heilmann...

19.11.2008 - 15:05 | MediaCat

Alman Wikipedia’sına iki gün boyunca erişimi engelleten Alman vekil Lutz Heilmann, aşırı tepki gösterdiği için özür diledi. Wikipedia’yı yasaklattığı için manşet olan Heilmann, sansür tartışmalarını da başlatmıştı.

Alman Tageszeitung gazetesine konuşan Heilmann, kendisi hakkında yanlış bilgi bulunduğu için siteyi yasaklattığını söyledi. Bu şekilde hareket etmesinin yanlış olduğunu anladığını belirten Heilmann, “Üzerinde yeterince düşünmemiştim ve sonuçlarını da tahmin etmemiştim.” diye konuştu. Alman vekil, sitede kendisi hakkında yanlış bilgi bulunmasından dolayı bıktığını vurguladı.

Tartışmalı bilgilerin siteden silinmesi ardından Heilmann, şikayetini geri çekmişti. Bunun ardından mahkeme, online ansiklopediye uyguladığı yasağı kaldırmıştı.

Wikipedia.de’nin sahibi Wikimedia’nın sözcüsü Catrin Schoneville, Alman vekil hakkındaki bilgilerin doğruluğuna dair bir şey diyemeyeceğini belirterek davanın ardından bazı bilgilerin değiştirildiğini kaydetti. Yasağın ardından daha fazla bağış topladıklarını belirten Schoneville, “Yılbaşına yaklaştığımız zamanlarda kullanıcılardan yardım bekliyoruz. Bu olay nedeniyle halkın ilgisi arttı. Diğer zamanlara göre 5 kat daha fazla yardım topladık.” diye konuştu.

Kaynak:www.sabah.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.