WikiLeaks sansürüne basın da eklendi

Amerikan Hava Kuvvetleri, personelinin belgelere ulaşmasını engellemek için The Guardian ve The New York Times...

15.12.2010 - 00:00 | MediaCat

Amerikan Hava Kuvvetleri, personelinin belgelere ulaşmasını engellemek için The Guardian ve The New York Times gazeteleri dahil 25 siteye yasak koydu

Amerikan Hava Kuvvetleri, kurum bünyesindeki personelin WikiLeaks belgelerine ulaşmasını engellemek için The Guardian ve The New York Times gazetelerinin de aralarında bulunduğu bazı sitelere yasak koydu.

Colorado eyaletindeki Hava Kuvvetleri Komutanlığı sözcüsü Binbaşı Toni Jones, dünya gündemini bomba gibi sarsan belgelerin okunmasına mani olmak için kendi ağlarında 25 internet sitesinin engellendiğini açıkladı. Jones, "Hava Kuvvetleri ağında uygunsuz materyal ve kötü amaçlı siteler rutin olarak engellenmektedir. Bu kural, gizli belgeleri yayınlayan WikiLeaks’i de içeriyor" dedi.

Konuyu değerlendiren The New York Times gazetesi sözcüsü Robert Christie, "Amerikan Hava Kuvvetleri’nin, dünyanın her yerinde girilebilen ve ulaşılabilen belgeleri kendi personeline okutmamayı tercih etmesi bir talihsizlik" yorumunu yaptı.

haberturk.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.