MediaCat

Vodafone ve WWF sürdürülebilirlik için harekete geçti

Vodafone Türkiye, sürdürülebilir bir gelecek için WWF-Türkiye ile ele ele vererek, kurumsal iş süreçlerini mercek altına alıyor.

Vodafone ve WWF sürdürülebilirlik için harekete geçti

Vodafone Türkiye, sürdürülebilir bir gelecek için WWF-Türkiye ile ele ele vererek, kurumsal iş süreçlerini mercek altına alıyor. İşbirliği kapsamında, Vodafone Plaza’da Yeşil Ofis Programı’nın başlatılarak Vodafone Türkiye çalışanlarının doğa konusunda farkındalıkları artırılacak ve karbon emisyonları azaltılacak.

Çalışanları da bu sürdürülebilirlik projesine dahil ederek iş dünyasında bir dönüşümün öncülüğünü üstlenen Vodafone, WWF-Türkiye’nin danışmanlığıyla karbon ayak izini hesaplayacak. Vodafone’un tüm dünyada sera gazı emisyonlarının azaltılması için belirlediği “yeşil yol haritası”ndaki hedeflerine WWF-Türkiye’nin teknik desteğiyle ulaşacak. Tüm bu süreçlerin çalışanlar tarafından benimsenmesi için WWF-Türkiye Vodafone çalışanlarıyla kurum içi etkinlikler düzenleyecek.

WWF-Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Bayar, işbirliğiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Yeryüzündeki yaşamın sürdürülebilirliği açısından kritik öneme sahip olan düşük-karbon ekonomisine geçiş emisyon yaratan değil, azaltan iş süreçlerinin ve altyapıların yaygınlaşmasıyla mümkün olacak. Sürdürülebilirlik adına dünyanın sayılı doğa koruma kuruluşlarından WWF ile mobil iletişim alanında dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alan Vodafone’un Türkiye’de güçlerini birleştirerek gerçekleştirdiği işbirliği, örnek alınacak, etki alanı geniş, stratejik önemi olan, fark yaratan ve değişime öncülük edecek bir girişimdir” dedi.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.