Vodafone Telsim devrini tamamladı

Dünyanın önde gelen mobil telekominikasyon gruplarından biri olan Vodafone, Telsim'in mal varlığını devir alma işlemlerini 1 Haziran'da resmi olarak tamamladığını açıkladı.

01.06.2006 - 00:00 | MediaCat

Dünyanın önde gelen mobil telekominikasyon gruplarından biri olan Vodafone, Telsim’in mal varlığını devir alma işlemlerini 1 Haziran’da resmi olarak tamamladığını açıkladı. Vodafone’un Aralık 2005’te TMSF’nin açtığı ihaleyi kazanıp, Telsim’in mal varlığını 4 milyar 55o milyon dolara almayı kabul etmesiyle başlayan işlemler, Çırağan Sarayı’nda düzenlenen imza töreniyle son buldu.

Vodafone CEO Vekili Sör Julian Horn-Smith imza töreninde yaptığı konuşmada: “Telsim’in devrini resmen tamamlamış olmaktan ötürü gurur duyuyoruz. Türkiye, heyecan verici, büyüme imkanları sunan çok çekici bir pazar ve Telsim çok büyük potansiyale sahip bir işletme. Türkiye’de yapılmış en büyük İngiliz yatırımlarından birini gerçekleştiren Vodafone, Telsimin iş ağında kayda değer ilerlemeler sağlamayı ve Türk tüketicileriyle, benzer işletmelere fayda sağlayan icraatlar yapmayı planlıyor” dedi.

Vodafone’un idaresine geçen Telsim, grubun Doğu Avrupa, Asya Pasifik İştirakleri (DAPİ) CEO’su Paul Donovan ile önceden Vodafone Macaristan CEO’su olan ve Telsim’in CEO’luğuna atanan Attila Vitai’nin yönettiği bölümün bir parçası olacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.