Vodafone, stajyerlerini 2 bin başvuru arasından seçti

Vodafone, yaz dönemi stajyerlerini, Parkorman’da düzenlediği değerlendirme toplantılarıyla...

04.06.2008 - 16:28 | MediaCat

Vodafone, yaz dönemi stajyerlerini, Parkorman’da düzenlediği değerlendirme toplantılarıyla seçti. Klasik staj programından farklı olarak, “Vodafone Gençlik Yetenek Programı” adı altında düzenlenen etkinlik için, 2 binin üzerinde başvuru arasından seçilen 36 üniversite öğrencisi, beş gün süren seçme ve eleme sürecine katıldı. 6 grup hâlinde performanslarını sergileyen öğrenciler arasından başarılı olan 15 öğrenci, Vodafone’un birbirinden farklı 15 projesinde aktif olarak görev alacak.

Temmuz – Eylül ayları arasında gerçekleşecek program kapsamında, Eylül ayı sonunda düzenlenecek yarışmayla birinci gelen öğrenciye, önümüzdeki yıl Vodafone’un faaliyet gösterdiği diğer ülkelerden birinde staj imkânı sunulacak. İlk 5’e giren diğer 4 öğrenci ise yine gelecek yıl Vodafone Türkiye’de staj yapabilecek.

Katılımcıların program kapsamında yarım gün Vodafone mağazalarında, yarım gün de çağrı merkezlerinde staj yaparak, yerinde deneyim kazanma fırsatı yakalayacaklarını belirten Vodafone Türkiye İK Direktörü Rengin Onay, programa dair şunları söyledi: “Adaylar, değerlendirme merkezinde program boyunca 6’şarlı ekipler halinde bir gün süren performanslarını sergiliyorlar. Sırasıyla, ekip yarışması, vaka çalışması, grup münazarası ve bireysel çalışmalarını sunuyorlar. Bu konuda eğitim almış Vodafone Yöneticileri ise tüm süreci yakından izleyerek, performanslar konusunda değerlendirme yapma fırsatı buluyorlar. Program başladığında, her ayın üçüncü haftasında çeşitli workshop’lar düzenlenecek ve program süresince katılımcıları çeşitli etkinlikler ve sürprizler bekliyor olacak. Ayrıca program kapsamında katılımcılar, staj projelerinin yanısıra sitemin işleyişini daha yakından tanımak amacıyla Vodafone Shop ve çağrı merkezlerinde çalışarak, yerinde deneyim kazanma fırsatı da yakalayacaklar”

Onay ayrıca programın, MBA yapanlar ve üniversite öğrencilerinin dünyanın en büyük ve en başarılı şirketlerinden birinin nasıl çalıştığını yakından görmeleri için büyük bir fırsat niteliği taşıdığını ifade etti. Gençlik Yetenek Programı’nda 5 MBA öğrencisi ile 10 üniversite öğrencisi yer alıyor.

kariyer.net, vodafone.com.tr, yenibiris.com siteleri üzerinden ve şirket içinden toplanan 2 binin üzerinde başvuru arasından, öncelikle aranan kriterlere uygun olanlar CV üzerinden elendi. Ardından olumlu bulunan adaylar telefonla mülakata alındı. Bu mülakatı da geçen adaylar, İngilizce sınavına davet edildi. İngilizce sınavında başarılı olanlarsa, yüz yüze görüşmelere alındı. Yüz yüze görüşmelerde başarılı bulunan 36 aday da Parkorman’da 5 günlük seçme ve eleme sürecine alındı. Bu süreçte de başarılı bulunan 15 öğrenci, 3 ay sürecek Vodafone Gençlik Yetenek Programı’na katılma hakkı kazandı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.