Vodafone, Medyanet işbirliği

Vodafone, MedyaNet ile mobil reklam satışı konusunda stratejik işbirliği anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında, Vodafone mobil reklam envanterinin yönetiminden MedyaNet sorumlu olacak.

04.04.2011 - 00:00 | MediaCat

Vodafone, MedyaNet ile mobil reklam satışı konusunda stratejik işbirliği anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında, Vodafone mobil reklam envanterinin yönetiminden MedyaNet sorumlu olacak.

İki şirket arasında imzalanan anlaşma, Vodafone Türkiye’nin tüm mobil reklam envanterinin pazara sunulması, satış koordinasyonu ve yeni mobil reklam ürünü geliştirmelerinde iş ortaklığını içeriyor. İki şirket arasındaki işbirliği, sektörde bir online reklam ağının, bir mobil operatörle yaptığı ilk iş ortaklığı olması bakımından önem taşırken, mobil reklam sektörünün gelişimi açısından da gelecek vaad ediyor. 

İşbirliği anlaşması ile ilgili açıklama yapan Vodafone Türkiye Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Öğüt şöyle konuştu: “Teknolojinin baş döndürücü bir hızla değişimi, yenilikçi ve farklı mecraların oluşumuna katkı sağlıyor. Bu da yeni pazarlama stratejilerinin oluşması ve dinamik bir biçimde yönetilmesi gerekliliğini ortaya çıkarıyor. Bununla beraber sektörler de birbirlerine yakınlaşıyor. Mobil teknolojideki gelişmeler, pazarlama stratejilerini de doğrudan etkiledi. Biz de bu doğrultuda böyle stratejik bir işbirliği anlaşması yapmanın sektörde öncü ve tüketiciler nezdinde farklılaştırıcı bir hamle olacağını düşündük. Mobil reklam satışı konusunda tecrübeli MedyaNet ekibiyle çalışacak olmaktan ötürü mutluyuz. Bu işbirliğimizin hedef kitlelerine doğrudan ve doğru zamanda ulaşmak isteyen markalar için yeni fırsatlar ve katma değer yaratacağına inanıyoruz.” 
 

Konuyla ilgili açıklama yapan Medyanet Genel Müdürü Rima Erdemir ise şöyle konuştu: “MedyaNet olarak kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’de online reklamcılık konusunda pazara yenilikler sunmayı ve reklamverenleri etkili platformlarda hedef kitleleri le buluşturmayı amaçlamaktayız. Aynı amaçla, şu an dünyada da yükselen trendlerden biri olan mobil reklamcılığı reklamverenlere etkili bir platformda sunmak için, mobil network’ümüzü güçlü bir envanter haline getirmekteyiz. 2009 yılında reklam satış ve pazarlamasına  başlağımız mobil envanterimizde Milliyet, Hürriyet, Fanatik ve Ekolay gibi güçlü portallere ait 20 mobil uygulama bulunmakta ve şu an aylık 50 milyon sayfa gösterimi ile Türkiye’nin en geniş ve güçlü mobil display network’üne sahibiz. Şu ana kadar portallerimizin sunduğu mobil uygulamaları network’ümüze dahil ederek büyüdük ve mobilde display reklam uygulamalarını sektöre sunduk. Dünyadaki trendi, akıllı telefonların, tablet bilgisayarın ve tabii ki 3G’nin yarattığı değişimi değerlendirerek mobildeki alanımızı genişletmeye karar verdik. Mobil reklamcılıktaki konumumuzu Vodafone ile yaptığımız işbirliği ile daha da güçlü bir hale getirdik. Global bir marka olan, Türkiye’nin en hızlı büyüyen mobil operatörü ve mobil pazarlama alanında öncü projelere imzan atan mobil operatörü Vodafone ile yaptığımız işbirliği yanında yayıncılarımızın sunduğu mobil uygulamaların artması ve çeşitlenmesi, displayde sunacağımız yeni reklam modelleri, rich media modellerinin mobile entegrasyonu ve networkümüzü yeni kategorik yayıncılarla genişletme kararımız mobil envanterimizi ayrı bir marka altında toplamamızı sağladı ve reklamverenler için mobil dünya anlamına gelecek “Mobia” markasını yarattık."
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.