Vodafone markalı telefon kampanyasına büyük ilgi

Şubat ayında başlatılan kampanya ile 2 ay içerisinde 100 bin’den fazla müşteri Vodafone markalı telefonlardan birine sahip oldu.

06.04.2011 - 00:00 | MediaCat

Vodafonen, kendi markasını taşıyan telefonları büyük ilgi görüyor. Şubat ayında başlatılan kampanya ile 2 ay içerisinde 100 bin’den fazla müşteri Vodafone markalı telefonlardan birine sahip oldu. Vodafone bu performans ile Şubat ayı içindeki akıllı telefon satışlarında %12,3’lük pazar payı elde ederek ikinci sıraya yerleşti.

Vodafone’un “İnternet Yılı” olarak belirlediği 2011’de, herkesin “Süper İnternet” deneyimi yaşaması için ayda 1 TL’ye kendi markası ile sunduğu telefonlar sayesinde, kullanıcıların aylık ortalama mobil internet kullanımı da 3 kat arttı.

GfK Araştırma Şirketi’nin Şubat 2011 Türkiye mobil iletişim pazarı akıllı telefon satışlarını mercek altına alan araştırmasına göre Vodafone; Vodafone 945 ve Vodafone 845 akıllı telefon modelleri sayesinde yüzde 12,3 pazar payı ile telefon üreticileri arasında ikinci sıraya yükseldi.

 Vodafone Markalı Telefon Kampanyası’na katılan abonelerin Kasım 2010 – Şubat 2011 dönemlerindeki aylık internet kullanımı karşılaştırıldığında aylık ortalama veri trafiği üç kat artış gösterdi. Şubat 2011’de cepten aylık Facebook kullanımı Kasım 2010’a göre yüzde 136 oranında artarak 14,8 saate yükseldi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Vodafone Türkiye Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Öğüt şunları söyledi: “Akıllı telefonlar küresel mobil iletişim sektöründeki ağırlıklarını hızla hissettiren cihazlar olarak öne çıkıyor. Teknik kapasiteleri açısından bilgisayarlarla kıyaslanabilir duruma gelen bu cihazlara yönelik büyük bir tüketici ilgisi olduğunu görüyoruz. Müşterilerimizin bu telefonlara erişiminin önündeki en önemli engellerden birisi fiyat idi. ‘Her gün daha fazla bireye ve kuruma dünyanın en ileri iletişim teknolojilerini erişilebilir kılarak, ülkemizi daha iyi bir geleceğe taşıma’ misyonuyla ayda 1 TL’ye, hem şık bir tasarıma, hem de güçlü teknik özelliklere sahip Vodafone 945 ile birlikte toplamda dört Vodafone markalı telefonu satışa sunduk.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.