Vodafone Koç.net’i satın aldı

Vodafone, Koç Holding şirketi Koç.net'i 30 milyon TL'ye satın almak için anlaştı.

28.07.2011 - 00:00 | MediaCat

Vodafone Türkiye, alternatif telekom operatörlerinden biri olan Koçnet’i bünyesine katmaya hazırlanıyor. Şirket, Borusan Telekom satın alımını takiben bu ikinci stratejik satın alım ile hem kurumsal müşteri segmentindeki konumunu daha da güçlendirmeyi, hem de ADSL pazarına güçlü bir giriş yapmayı planlıyor.

Vodafone Türkiye ile Koç Holding, Koçnet Haberleşme Teknolojileri ve İletişim Hizmetleri A.Ş. (“Koçnet”)’in hisselerinin tamamının Vodafone Holding A.Ş.’ye devri için anlaşma imzaladı. Hisse devri, ilgili kurumların onaylarının alınmasını takiben tamamlanacak.

Mart 2010’da Borusan Telekom’u bünyesine katan Vodafone Türkiye, yıl boyunca kurumsal müşteri segmentindeki konumunu giderek güçlendirerek, 2011-12 mali yılının birinci çeyreğinde kurumsal segment gelirlerinde yüzde 36’lık bir büyüme kaydetti. Bu strateji ile paralel olarak,alternatif telekom operatörü olan ve cirosu 2005-2010 yılları arasında yıllık ortalama %26 artma başarısı sergileyen Koçnet’i satın alma kararı ile, Vodafone Türkiye, hem kurumsal müşteri segmentine yönelik ürün ve hizmet portföyünü daha da geliştirmeyi, hem de aynı zamanda bireysel müşteri segmentine yönelik ürün ve hizmet portföyüne BiRi markası ile ADSL hizmetlerini de ekleyerek genişletmeyi planlıyor.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, Koçnet’in satın alımının, şirketin müşteri odaklı stratejik programının geleceğe daha güçlü taşınması adına önemli bir kilometre taşı olduğunu kaydetti. Satın alma kararlarında, Koçnet’in, Vodafone Türkiye’nin kurumsal ve bireysel segmentlere yönelik güçlü ürün ve hizmet portföyünü tamamlar nitelikte olmasının önemli bir etken olduğunu vurgulayan Timuray, “Faaliyetlerinin merkezine müşterisini yerleştiren bir şirket olarak, Koçnet’in Türkiye’de en yüksek müşteri memnuniyetini yaratan alternatif telekom operatörü olma vizyonundan etkilendik. Bu ortak müşteri odaklı bakış açısının, müşterilerimiz için yenilikçi ürünlerin geliştirilmesi için uygun ortamı yaratacağına ve Vodafone Türkiye’nin kaliteli ve nitelikli“bütünleşik telekom çözümleri” sunan operatör olarak pazarda farklılaşma stratejisine önemli katkı sağlayacağına inanıyoruz” diye konuştu.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.