Viralde kral, Kanadalı WestJet

Brand Week Istanbul, WestJet'in pazarlama dehası Richard Bartrem'i ağırlıyor.

11.10.2016 - 17:08 | Sultan Öncü Arslanoğlu

Viralde kral, Kanadalı WestJet

Kanadalı havayolu şirketi WestJet kuşkusuz ki en çok, yaratıcı ve sosyal medya izlenme rekoru kıran viral Noel çalışmalarıyla tanınıyor. Viral reklamın tam karşılığı hâlâ tartışılırken WestJet, “en imkânsız istekleri” yerine getirerek kendinden emin bir şekilde tanımını yapıyor. Ve bu başarılı iletişim ve pazarlama çalışmalarına imza atan ekibin lideri WestJet Pazarlama İletişiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Richard Bartrem, bu yıl Brand Week Istanbul’a konuşmacı olarak geliyor.

Neredeyse bütün kampanyalarının bizzat Bartrem tarafından anlatıldığı WestJet’in başarılı kampanyalarına birlikte göz atalım.

Şirket, 2013 yılından bu yana Noel kampanyalarıyla başarılı gerçek zamanlı pazarlama örneklerine imza atıyor. Bu kampanyalar bagajlarını bekleyen yolcuları hiç beklemedikleri anda dilekleriyle buluşturmaktan, Dominik Cumhuriyeti’ndeki kişilerin imkânsıza yakın isteklerini yerine getirmeye hatta sıcak iklim insanlarına dahi karlı bir Noel günü yaşatmaya kadar gidiyor. Geçen yıl da mavi Noel Baba şapkaları giyen WestJetter’lar 24 saatte 12 bin küçük mucize gerçekleştirmek için çıktıkları yolda Broadway biletleri, Christmas yemeği, Walt Disney’e seyahat, evsizlere aş hatta The Ellen DeGeneres Show’a katılan tüm izleyicilere tek seferlik ücresiz uçuş hakkı gibi küçük hediyelerle yaklaşık 32 bin kişiyi mutlu ettiler.

2013 Christmas Miracle: Real-time Giving

2014 Christmas Miracle: Spirit of Giving

2015 Christmas Miracle: 12,000 mini miracles

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

1 2 3 4 5

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.