Vintage otomobil ilanlarında yolculuk

Herkesin hayali klasik otomobillerin yıllanmış afişleri bir yolculuktan farksız.

18.03.2014 - 11:23 | Tuğba Özögretmen

1911 yılında, Brush Runabout isimli otomobil üreticisi firma ‘The Everyman’s Car’ (Herkesin Otomobili) adlı ilanını çıktığında, masanıza kapanarak geçirdiğiniz altı günün sonunda, açık havada otomobilinizle geçireceğiniz yedinci günün ‘yeni bir siz’ yaratacağını iddia ediyordu. Üstelik bu hayalin bedeli yalnızca 485 dolardı.

Klasik otomobiller herkesin hayali. İster bir film karesi ister bir kitap sayfası olsun, klasikleşmiş modeller geçmişe yolculuk hayalleri için birebir. 20th Century Classic Cars: 100 Years of Automotive Ads (20’nci Yüzyılın Klasik Arabaları: Otomobil İlanlarının 100 Yılı) isimli kitap, grafik tasarım konusunda uzmanlaşmış tarihçi Jim Heimann’ın koleksiyonundan derlenmiş 400 vintage otomobil ilanından meydana gelen sayfalarında, herkesin hayali olan mini bir geçmişe yolculuk vaat ediyor.

Şimdi elinizdeki son model otomobilinizin anahtarını bırakın ve klasik modeller arasında bir yolculuğa çıkmaya hazır olun.

[GaleriEkle url=”vintage-otomobil-ilanlarinda-yolculuk”]

Kaynak: Fast Company

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.