VESTEL’İN KAHRAMAN ROBOTLARI YİNE İŞBAŞINDA

Vestel, "dost teknolojiler" konsepti üzerine kurguladığı reklam filmlerine 12 dakikada yıkama yapan...

14.09.2009 - 00:00 | MediaCat

Vestel, "dost teknolojiler" konsepti üzerine kurguladığı reklam filmlerine 12 dakikada yıkama yapan ve A enerji sınıfından yüzde 35 daha tasarruflu olan Twinjet çamaşır makinesiyle devam ediyor.

Vestel’in insanüstü teknolojiye sahip, ancak bir makineden beklenmeyecek insani özellikler gösteren ürün robotlu reklam filmlerinin dördüncüsünde, günlük hayatı teknolojisiyle kolaylaştıran Vestel robotları ilk kez evin dışında görülüyor. Son reklam filminde, bir anne bahçede çamaşır asarken, kahraman Vestel Twinjet yıkadığı ikinci makine çamaşırları bahçeye taşıyor. Evin çocuğu ise, Vestel Twinjet’in hızına hayran kalırken annesi görmeden onu içeri yolluyor ve annesine sanki çamaşırları kendi taşımış gibi böbürlenmeyi de unutmuyor. Böylelikle Vestel ürünleri ve çocuklar arasındaki bir macera daha büyüklere yakalanmadan sona eriyor.

Beyaz eşya ve elektronik sektöründe genellikle birbirini dışlayan kavramlar olarak kabul edilen teknoloji ve sıcaklığı bir araya getirmeyi hedefleyen Vestel, reklam filmlerinde ürünlerinin teknolojik üstünlüklerine vurgu yaparken bir yandan da onlarla kurulan duygusal temasa dikkat çekiyor. Evlerin gizli kahramanları Vestel robotları maceralarına ve her girdikleri evde başta çocuklar olmak üzere, tüm ailenin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor.

Güzel Sanatlar Saatchi&Saatchi reklam ajansı tarafından hazırlanan Vestel Twinjet reklam filmi senaryosunun prodüksiyon aşamasında, dünyaca tanınmış reklam prodüksiyon şirketlerinden Unexpected Productions ile Türkiye’den First Unit beraber çalıştı. Filmin çekimleri dünyada pek çok önemli işe imza atan Alexander Kiesl ve Steffen Hacker’ın yönetmenliğinde gerçekleştirildi. Filmlerin görüntü yönetmenliğini İngiliz Simon Coull üstlenirken prodüksiyon aşamasında İngiliz, Alman ve Türk’lerden oluşan yüze yakın kişi görev aldı. Twinjet karakteri 2 haftalık bir süreçte yaratıldı. Robotun tasarımı ve filmin compositing işlemleri Almanya’da bir aya yakın bir sürede Unexpected ekibi tarafından gerçekleştirildi.

Reklam Ajansı: Güzel Sanatlar / Saatchi & Saatchi
Reklamveren: Vestel – Tuğba Saygıoğlu – Berna Aşkın
Yaratıcı Yönetmen: Atakan Sevgi
Metin Yazarı: Kaan Ertüz 
Sanat Yönetmeni: Latif Çetinkaya – Kerem Altuntaş – Kadriye Gümüş
Müşteri İlişkileri Direktörü: Pınar Dülgerler
Müşteri İlişkileri: Burcu Özbek-Sema Gencel-Kağan Aras
Stratejik Planlama: Spark * Yelda Kalaycıoğlu – Zeynep Karahan
Medya Planlama/Satınalma: Zenithmedia
Ajans  Yapımcısı: Zeynep Bildirgen – Elif Onat
Yönetmen: Alexander Kıesl – Steffen Hacker
Yapımevi: Fırst Unıt
Müzik: Atakan Ilgazdağ

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.