Vatan operasyonunda son durum

Zafer Mutlu, Vatan da dahil olmak üzere 4 gazetenin CEO'su olarak atanan isim oldu. Diğer üç gazete ise Radikal, Fanatik ve Posta. Dergi grubu da şimdilik Zafer Mutlu’da kalıyor.

18.07.2007 - 10:58 | MediaCat

Medyatava’nın duyurduğu habere göre 4 Eylül 2002’de Zafer Mutlu önderliğinde Sabah’tan kopan 70 kişilik ana kadro ile kurulan Vatan Gazetesi, 5. yılını doldurmadan Aydın Doğan’ın oluyor.

2005 yılı başından beri medyaya ilgi gösteren yabancılar ve yerli gruplar Vatan ile görüştü, ortaklık için belli mesafe aldı. Fakat Vatan’ı basan, dağıtan ve DHA haber ağı ile besleyen Doğan Grubu olduğu için, bir türlü son noktaya gelinemedi. Yani Vatan’ı alacak yerli ya da yabancı bir grup veya fon sonuçta kısa vadede rakip olabileceği Doğan Grubu’na göbekten bağlı olacaktı.

Vatan’ın kendi özdağıtımı olmadığı gibi kendine ait baskı tesisleri de yoktu. Bu nedenle de yabancılar son imzaya yanaşmadı. Buna karşın Akşam Grubu’nun 4 ayrı kentte kendi matbaası bulunduğu için yabancıların daha çok ilgisini çektiğini biliyoruz. Bu durumda öteden beri gazeteyi satmak isteyen Zafer Mutlu sonunda Doğan Grubu ile el sıkıştı. Resmi satışın seçimden sonra gerçekleşmesi bekleniyor.

Diğer yandan Zafer Mutlu, Vatan da dahil olmak üzere 4 gazetenin CEO’su olarak atanan isim oldu. Diğer üç gazete ise Radikal, Fanatik ve Posta. Dergi grubu da şimdilik Zafer Mutlu’da kalıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.