Uzaya mesaj gönderme devri başlıyor!

Japonya'da bir şirket, uzaya mesaj veya cisim göndermek isteyen ve bunun karşılığında 690 bin avro (yaklaşık 1 milyon 380 bin YTL) ödemeye hazır olanlara hizmet verecek bir uygulama başlatacak.

08.06.2006 - 00:00 | MediaCat

Japonya’da bir şirket, uzaya mesaj veya cisim göndermek isteyen ve bunun karşılığında 690 bin avro (yaklaşık 1 milyon 380 bin YTL) ödemeye hazır olanlara hizmet verecek bir uygulama başlatacak.

Astro Research firmasının Başkanı İchiro Koite, denize atılan ”şişede mesaj”ın fütürist versiyonu olacak bu hizmetin kişisel küçük uydu paketi içinde yer aldığını söyledi.

Japon iş adamı, ”Şimdiye dek bir uydu sahibi olmak sıradan insanlar için düşünülemez bir şeydi. Ama uzay hala gizemli ve saf. Birçok kişinin bu açıdan romantik duyguları var” diye konuştu.

Bu firmanın uzaya mesaj, hatta aşk mektubu göndermek isteyen müşterileri, 25 santimetre boyunda ve 20 kilogram ağırlığında bir mini uydunun içine konacak ve bir kenarı 10 santimetre boyunda bir küpün içine sığabilecek herhangi bir cismi uzaya gönderebilecekler.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.