UPM kağıtlarının çevrecilik atağı

UPM, kağıtlarının WWF’in (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) geliştirdiği Check Your Paper (CYP) aracı üzerinden değerlendirilmesini sağlayan ilk üreticilerden biri oldu.

17.02.2011 - 00:00 | MediaCat

UPM, kağıtlarının WWF’in (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) geliştirdiği Check Your Paper (CYP) aracı üzerinden değerlendirilmesini sağlayan ilk üreticilerden biri oldu.

UPM kağıtları, WWF (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) tarafından Ocak ayı sonunda Frankfurt’ta düzenlenen Paperworld Fuarı’nda tanıtılan yeni kağıt aracı Check Your Paper (CYP) (Kağıdınızı Kontrol Edin) üzerinden değerlendirilebiliyor. Kağıt üreticileri ve alıcılarına yönelik geliştirilmiş bir global kıyaslama aracı olan CYP, kağıtları orman, su ve iklim üzerindeki etkileri dahil çevre performansına göre derecelendiriyor. Herkesin erişimine açık olan bu ücretsiz araca http://checkyourpaper.panda.org adresinden ulaşılabiliyor.
 
WWF Finlandiya CEO’su Liisa Rohweder, konu hakkında şunları söylüyor: “UPM, kağıtlarının profilini Check Your Paper web sitesinde yayınlayan ilk üretici şirketlerden biri olarak çevre konularındaki öncülüğünü gösteriyor. Bu yeni veritabanının, kağıt alıcılarına pazardaki en çevreci kağıtları seçmede yardımcı olacağına inanıyoruz. WWF, tüm kağıt alıcılarını herhangi bir ürün almadan önce bu aracı incelemeye davet ediyor.”
 
CYP aracında çok sayıda UPM kağıt ürünü derecelendiriliyor. Bu derecelendirme, UPM kağıt ürünleri hakkında değerli bilgiler sunuyor. Kağıtlar, hem kolayca bulunuyor, hem de karşılaştırılabiliyor.
 
UPM Çevre İşleri Başkan Yardımcısı Päivi Salpakivi-Salomaa ise görüşlerini şöyle açıklıyor: “WWF tarafından sunulan bu araç, paydaşlarımızı ürünlerimizin sürdürülebilirliği hakkında bilgilendirmenin bir yolu. Araç, çevresel konuların  incelendiği çok geniş bir yelpazeyi içeriyor. UPM, ürünün hammadde tedariğinden yeniden kullanılmasına ya da atılmasına kadar olan tüm yaşam döngüsünü etkileri açısından dikkate alıyor. Bu gelişmeye örnek olarak, UPM’nin EU Eco-label sertifikalı ürünleri gösterilebilir.” 
 
Çevresel sorumluluğa uzun vadeli taahhüt 
UPM’nin “Biofore” stratejisi, ürün ve operasyonların toplam yaşam döngüsü boyunca çevresel sorumluluğa yönelik uzun vadeli bir taahhüdü gerektiriyor. Çevresel sorumluluk konusundaki temel alanlar; sürdürülebilir ürünler, iklim, su, orman ve atık olarak sıralanıyor. UPM, bir yandan bütün bu alanlarda performansını sürekli geliştirmeye odaklanırken, bir yandan da 2020 için uzun vadeli hedefler belirliyor.  

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.