Unutulmaz öpücük

Magnum'dan dünyanın yarım kalan en büyük aşk hikâyelerinden birini taçlandıran kampanya.

06.07.2021 - 16:18 | Simge Şenses

Unutulmaz öpücük

Magnum ve ajansı LOLA MullenLowe, ölümünün 700’üncü yılında ünlü şair Dante Alighieri’nin Beatrice Portinari’ye duyduğu aşkı İtalyan sanatçı Roberto Ferri işbirliğinde, hiç gerçekleşmemiş bir öpücüğü hayal ederek taçlandırıyor.

Beatrice’e henüz 9 yaşındayken aşık olan ve onu hayatı boyunca yalnızca iki defa görme şansı yakalayan Dante, Beatrice’e açılma ve onunla bir ilişki yaşama fırsatını hiçbir zaman bulamadı. Beatrice’in 24 yaşındaki erken ölümü onu Dante’nin fikriyatında bir ölümlüden ziyade ölümsüz ve ilahi bir görünüme bürüdü ve Dante, İlahi Komedya dahil olmak üzere birçok eserini Beatrice’e duyduğu hislerin ona verdiği ilhamla kaleme aldı.

Magnum, Dünya Öpüşme Günü’ne özel olarak tasarladığı bir kampanyayla ikiliye hiç yaşamadıkları hazzın telafisi niteliğinde unutulmaz bir öpücük armağan ediyor. Kampanya kapsamında ünlü sanatçı Roberto Ferri’nin Dante ve Beatrice’i tutkuyla öpüşürken resmettiği yağlı boya tablosu, 11 Temmuz’a kadar Roma’daki Palazzo Firenze’de sergileniyor.

Ferri hayat verdiği eserle ilgili, “The Kiss’i yapmam istendiğinde, kendi sanatsal kimliğime karşı bile büyük sorumluluk taşıyan bir meydan okumayla karşı karşıya olduğumu biliyordum. Dante ve Beatrice’in duygularına odaklandım ve çalışmam bir şehvet zaferi içinde son buldu” yorumunda bulunuyor.

İtalyan edebiyatının en önemli eserlerinden İlahi Komedya’yı ve Dante’nin Beatrice’e olan aşkını onurlandıran proje kapsamında ikilinin öyküsü dönemin estetik anlayışını yansıtan bir de reklam filmiyle işleniyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Unilever / Magnum
  • Reklam Ajansı: LOLA MullenLowe
Kaynak: LBBOnline

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.