Üniversiteler Patent Vadisi’nde buluşuyor

Türk Patent Enstitüsü, üniversitelere sınai mülkiyet derslerinin konması, varolanların içeriklerinin zenginleştirilmesi için Avrupa Patent Ofisi ile ortak bir çalışma yürütüyor.

24.03.2012 - 00:00 | MediaCat

Sınai mülkiyet kavramının içini dolduran marka, patent, endüstriyel tasarım ve coğrafi işaretlerimizi Türkiye’de tescillemeye yetkili tek kurum Türk Patent Enstitüsü.

Türk Patent Enstitüsü, üniversitelere sınai mülkiyet derslerinin konması, varolanların içeriklerinin zenginleştirilmesi için Avrupa Patent Ofisi ile ortak bir çalışma yürütüyor.  “Üniversitelerde Sınai Mülkiyet Bilgisinin Yaygınlaştırılması” adıyla yürütülen proje, araştırmacı, akademisyen ve öğrencileri hedef alıyor. Türkiye ile birlikte İspanya, Romanya ve Çek Cumhuriyeti’nde de yürütülen proje, özellikle mühendislik, hukuk ve tasarım alanları için büyük önem taşıyor.

Türk Patent Enstitüsü, Yüksek Öğretim Kurumu ve üniversite temsilcilerinden oluşan bir yönlendirme komitesi, projenin tüm Türkiye’deki üniversitelerde başarıyla uygulanabilmesi için “Patent Vadisi”nde buluşacak.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.