Üniversite Medya’ya Avrupa’dan ödül

Avrupa Eğitim ve İletişim Cemiyeti ESEC tarafından verilen Erasmus Euromedia Ödülleri...

20.10.2010 - 00:00 | MediaCat

Avrupa Eğitim ve İletişim Cemiyeti ESEC (The European Society for Education and Communication) tarafından verilen Erasmus Euromedia Ödülleri 15 Ekim 2010, Cuma günü Viyana’da gerçekleştirilen bir törenle sahiplerini buldu.

Bu sene Almanya, Avusturya, İngiltere, İsviçre, İtalya, Belçika, Hollanda, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Slovenya, Hırvatistan, Finlandiya, Kosova ve Macaristan’dan başarılı medya yapımları ödüle layık görüldü.

Erasmus Euro Media Ödülleri’nde Türkiye’de eğitime gösterdiği destek ve eğitimin uluslarasılaşması ile ilgili yapmış olduğu programlar dolayısıyla Üniversite Medya TV programı  “Country Focus Medal”  ödülünün sahibi oldu.

Avrupa’nın ortak kültürel değerlerini toplumlara tanıtmak için medyayı hayat boyu eğitim aracı olarak gören ESEC, her yıl başarılı medya yapımlarına Erasmus Euromedia Ödülleri’ni veriyor. 
Yapılan iki aşamalı eleme sonucunda 2010 yılı ödülüne hak kazananlar belli oldu.  Finalde Türkiye’yi temsil eden Üniversite Medya, “Country Focus Medal” ödülüne layık görüldü. Türk üniversitelerinin uluslararası standartlara ulaşması için gösterdiği çaba, uluslararası onay aldı!

Bu ödülle beraber, Üniversite Medya’nın Türk üniversitelerini Dünya standartlarına yükseltme misyonuna katkısı uluslar arası onay almış oldu. Üniversite Medya, bugüne kadar 2 yılda 150’ye yakın televizyon programı aracılığıyla üniversite dünyası ile kamuoyu arasında köprü oldu. Rektörleri ve akademisyenleri gençlerle buluşturdu.

Üniversite Medya daha önce de, İstanbul Üniversitesi iletişim fakültesi öğrencileri tarafından 2009-2010 döneminde “Yılın En Başarılı Eğitim Programı” seçilirken, program sunucusu Görkem İldaş “Yılın Genç İletişimcisi” ödülünü almıştı. Program aynı dönemde Reklamcılar Derneğinin "İZ: İletişimin Zirvesindekiler” töreninden de ödülle ayrılmıştı.

Ödülünü, Avusturya Büyükelçimiz Sayın Kadri Ecvet Tezcan tarafından alan Üniversite Medya programının yapımcısı Ünal Kavrazlı teşekkür konuşmasında şöyle dedi: “Bugüne kadar Bologna sürecinden, Erasmus öğrenci değişim programlarına; eğitimin küreselleşmesinden,  AB üyeliğinin Türk üniversitelerine etkilerine kadar birçok konuya programımızda yer verdik. Amacımız; ülkemizin eğitim sistemini AB ve dünya standartlarına taşımaya çalışanları cesaretlendirmekti. Bu hedefe ulaşmak için yaptığımız çalışmaların Erasmus Euromedia ödülüyle onurlandırılması da bizim cesaretimizi artırdı”

Üniversite Medya programını hazırlayıp sunan Görkem İldaş ise; eğitimin sınırları aşarak kültürlerarası etkileşimine dikkat çeken konuşmasını; John Dewey’in “Eğitim sosyal bir süreçtir. Eğitim gelişmedir, büyümedir. Eğitim hayata hazırlık değildir. Hayatın ta kendisidir.” sözüyle bitirdi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.