Universal Channel HD Türkiye yayına başladı

Universal Channel HD, yayın hayatına başlıyor ve bu ay programlarında ICE adlı mini diziyi öne çıkarıyor.

01.03.2011 - 00:00 | MediaCat

Universal Networks International’ın eğlence kanalı Universal Channel, bugün Türkiye’de HD yayın hayatına başladı. Universal Channel HD, bugünden itibaren D-Smart (Kanal 123) üzerinden yayınlanırken, kanalın Standart Çözünürlük’teki yayını D-Smart (Kanal 9) ve Teledünya (Kanal 14) üzerinden devam edecek.

Universal Networks International Yunanistan ve Türkiye Kanal Yöneticisi Luca Marcucci, konuyla ilgili olarak “Universal Channel HD’nin yayına başlaması kanallarımızın Türkiye’deki faaliyeti açısından son derece önemli bir dönüm noktasıdır” dedi. Marcucci “Türkiye’de yayına başlamamızın üzerinden henüz bir yıldan biraz fazla zaman geçmişken, Türkiye’deki izleyicilere en sevdikleri dizi ve filmlerin tadını HD yayınımız sayesinde daha da iyi çıkarabilme fırsatı sunabildiğimiz için çok heyecanlıyız.” şeklinde konuştu.

Universal Networks International & Dijital Girişimler Başkanı Roma Khanna ise “Universal Channel HD’nin Türkiye’de yayına başlaması, UNI’nin yüksek çözünürlüklü yayına verdiği önem doğrultusunda yaptığı yatırımlardan biridir. Kanal markalarımıza en yüksek kalitede içerik sağlayıp, onlara teknik alanda yatırımlar yapmaya devam ederek, tüm dünyada ödemeli televizyon izleyicileri için çığır açmaya devam ediyoruz.” açıklamasında bulundu.

SD (Standart Çözünürlük) yayınında olduğu gibi, Universal Channel HD de Türkiye’deki izleyicilere Batman, Batman Forever ve Batman & Robin ile bu süper kahramana adanmış “Batman Özel”i yayınlayacak. Ayrıca,yeni bir buzul çağına girmekte olan dünyadaki yıkımı ve küresel paniği konu alan iki bölümlük TV dizisi ICE’ı da izleyiclerle buluşturacak.

UNI, Türkiye’nin ötesinde, Latin Amerika, Birleşik Krallık, Fransa, İspanya, Portekiz, Almanya, Japonya ve Güneydoğu Asya’da halen mevcut olan HD kanallarını 2011 yılının stratejik bir önceliği olarak yeni ülkelerde yayına almaya devam ediyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.