Unilever’de konsolidasyon

Unilever, Türkiye’deki faaliyetlerini tek çatı altında topladı.

03.11.2004 - 00:00 | MediaCat

Unilever, Türkiye’deki faaliyetlerini tek çatı altında topladı. Unilever Türkiye, yeni yapısıyla 1 katrilyon liranın üzerinde bir ciroya sahip olacak.

Hızlı tüketim ürünleri sektöründe dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Unilever, 1953 yılından beri Türkiye’de faaliyet gösteriyor. Şimdiye kadar birbirinden ayrı şirketler olarak faaliyet gösteren Unilever Holding, Unilever Ticaret, Leverelida ile Unilever Tüketim Ürünleri Satış Pazarlama ve Ticaret AŞ Unilever Sanayi ve Ticaret Türk AŞ çatısı altında birleştirildi.

Unilever böylelikle tüketici ve iş ortaklarına tek bir kimlik ile ulaşacak ve Unilever adı şirketin 75. yıldönümü olan 2005 yılında tüm Unilever ürünlerinin üzerinde yer alacak.

7 fabrikası ve 3.200 çalışanı olan Unilever Türkiye 2003 yılında toplam 35,1 trilyon lira vergi ödedi. Şirket dağıtım ve tarımsal üretim ağı ile birlikte toplam 14.000 kişilik ek istihdam yaratıyor.

Unilever Türkiye gıda ve dondurma sektöründe Sana, Becel, Knorr, Komili, Lipton ve Algida; ev ve kişisel bakım ürünleri sektöründe ise Omo, Rinso, Domestos, Yumoş, Cif, Elidor, Dove, Clear, Rexona, Lux, Axe, Suave ve Signal markalarıyla faaliyet gösteriyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.