Unilever satışlarını artırdı

Tüketici mallarının dev üreticisi olan Unilever yılın ilk çeyreği için açıkladığı satış rakamları...

09.05.2008 - 13:04 | MediaCat

Tüketici mallarının dev üreticisi olan Unilever’in, yılın ilk çeyreği için açıkladığı satış rakamları oldukca iyi ve 2008 yılı boyunca da artışını sürdüreceğe benziyor. Lipton Çay ve Surf toz deterjan gibi markaların sahibi olan firma Ocak-Mart periyodunda %7,2’lik bir artış ile satışlarını 9,57 Milyar Euro’ya çıkartmış olup işletme karını ise %39’luk bir artış ile 1,81 Milyar Euro’ya ulaştırmayı başardı.

Buna ek olarak, firma artan satışlarına uygun şekilde pazarlama harcamalarını da arttırdı. Komoditelerdeki maliyet artışını ise özellikle gelişmekte olan pazarlardaki fiyat artışı ile dengeledi. Afrika’daki %6,3 lük fiyat artışı satış miktarında % 7,5’lik bir artış ile neticelenirken, Avrupa’da %2,5’lik fiyat artışına karşın satış miktarı sabit kaldı.

CEO Patrick Cescau’ya göre firma, komoditelerdeki keskin fiyat artışlarının üstesinden fiyatlandırmadaki gerekli aksiyonları alarak gelecek ve markalarına yatırıma devam edecek. Oldukça zor piyasa koşullarına ramen, aktivitelerin büyüme ile birlikte 2008 yılı içinde karlılığıda beraberinde getirecek sekilde konumlanmış olduğunu da ekledi.

Kaynak: www.warc.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.