MediaCat

Unilever fonksiyonel gıda pazarında

Unilever yeni fonksiyonel gıda kategorisi ‘Amaze: Aklın Gıdası’nı tüm dünyaya ilk kez Türkiye’den tanıttı. Unilever Türkiye Yönetim Kurulu

Unilever fonksiyonel gıda pazarında

Unilever yeni fonksiyonel gıda kategorisi ‘Amaze: Aklın Gıdası’nı tüm dünyaya ilk kez Türkiye’den tanıttı.

Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Karaca, konuyla ilgili toplantıda yaptığı konuşmada; “Türkiye’deki 54 yıllık tarihimizde ilk kez bir Unilever dünya lansmanına ev sahipliği yapıyoruz. Yenilik anlamında devrim sayılabilecek ve Unilever tarihine geçecek bir projenin Türkiye’den yola çıkması ve bir Türk ekipçe yönetilmesi bizlere gurur veriyor” dedi.

Unilever dört yıl süren ve 40 milyon Euro’ya mal olan araştırma ve geliştirme çalışmaları sonucunda “Aklın Gıdası” olarak tanımlanan yeni bir kategoriye imza attı. Bu kategori; zihinsel gelişim, öğrenme ve hafıza gibi fonksiyonların gelişimine yardımcı olmak üzere özel olarak geliştirilmiş ürünleri barındırıyor ve ismini de buradan alıyor. Unilever’in bu kategorideki ilk markası Amaze, krema dolgulu tahıl gevreği çeşitleri ve sütlü içeceklerden oluşan ürün gamıyla tüketicilerle buluşuyor. Amaze, okul çağındaki çocukları hedefliyor.

Unilever Dünya Fonksiyonel Ürünler Başkan Yardımcısı Hakan Behlil düzenlenen toplantıda yaptığı açıklamada “Amaze’de bulunan D-HA formülü, zihinsel gelişim için çocukların her gün yeterli miktarda alması gereken demir, iyot ve balık yağında bulunan DHA’nın, emilime hazır ideal bir oranda birleştirilebilmesiyle yaratıldı. Amaze ürünleri çocukların zihinsel gelişimi için ihtiyaç duydukları günlük besin miktarının 1/3’ünü karşılıyor; bu sebeple günlük kullanım çok önemli” dedi.

40 milliyetten 450 uzmanın 4 yıllık çalışma sonrasında elde ettiği özel formülün üretiminin tamamı Türkiye’de yapılıyor. Türkiye’deki üretim için 1,2 milyon Euro’luk bir alt yapı yatırımı gerçekleşti. Dünyada ilk kez Türkiye’de pazara sürülen Amaze markası tüm dünyada tüketicilerle buluşacak.

Unilever Türkiye’nin, 2007’de Amaze ile fonksiyonel gıda pazarında %20’lik bir pay hedeflediğine dikkat çeken Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Karaca, 2017’de 2007 rakamlarını 10’a katlayabileceklerine de inançlı olduklarını paylaştı. Karaca ayrıca, Unilever’in 2015 yılında dünyada zihinsel gelişime yönelik ürünlerinin tümünden 1 milyar dolarlık bir ciro elde etmeyi hedeflediğini belirtti.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.