UM’de değişim rüzgarları

Ajansta olup bitenleri George Saliaris’e sorduk.

27.10.2015 - 11:11 | Haluk Kasarcı

UM’de değişim rüzgarları esiyor

Sektörün gündemi bir süredir GroupM çatısı altında yaşanacak köklü değişiklikler nedeniyle hareketli. Söz konusu değişim rüzgarlarından etkilenecek olan ajanslardan biri Universal McCann. 2011 yılının Temmuz ayından bu yana UM’de genel müdür olarak görev yapan Tolga Üner’in bu görevden ayrılışı da yaşanacak köklü değişimin ilk adımlarından.

Üner’in ayrılığının yanı sıra yerine gelecek ismi, ajansın yılın kalanını nasıl tamamlayacağını ve 2016’ya ilişkin hedeflerini IPG Mediabrands Global Pazarlar ve Güney Batı Avrupa Ülkeleri Başkanı George Saliaris-Fasseas açıkladı.

um'de değişim rüzgarları“Tolga 19 yılın ardından ajansımızdan ayrılma kararı aldı. Bu, iki nedenden ötürü benim için üzücü bir haber. Birinci neden, geçtiğimiz iki buçuk yılda Tolga’yla birlikte çalışmamız ve iki yakın arkadaş haline gelmemiz. Kendisi bundan sonra rakip bir ajansta dahi olsa, aramızdaki bağı koruyacağız. İkinci neden de Tolga’nın medya bilgisi ve medya planı konusundaki detaycı tutumu. O harika bir profesyonel; UM onu özleyecektir.”

Üner’in halefi hakkında da açıklamalarda bulunan Saliaris-Fasseas şunları kaydetti: “Yeni bir CEO bulma konusunda son aşamadayız. Aday sayımızı ikiye düşürdük ve bir sonraki adım olarak bu iki ismin Global COO’muzla görüşmelerini gerçekleştireceğiz. Planımız, yeni yılla birlikte yeni CEO’nun görevine başlaması.”

Yılsonu ve 2016’ya dair

UM’de halihazırda iki büyük konkur için çalışmalarının sürdüğünü belirten Saliaris-Fasseas takımın dinamizminin her zamanki gibi üst düzeyde olduğunu belirtti. “Stratejik olanaklarımız eşsiz, fiyatlarımız son derece agresif ve ben de sürece dahilim. Buna paralel olarak halihazırda çalıştığımız müşterilerimiz yılsonu raporlarını talep ediyorlar, müşteri ekiplerimiz bu talepleri karşılarken satın alma ekiplerimiz de onlar için en iyi fiyatları alıyor. Bunun dışında iki medya spesifik projemizin startını verdik ki UM’e kreatif ödüller, müşterilerimizeyse medya harcamalarında verimlilik sağlayacak bu inisiyatifleri duyurmak için sabırsızlanıyoruz.”

Yeni CEO’nun göreve başlayacağı 2016 yılına ilişkin de konuşan Saliaris-Fasseas iddialı bir vizyon ortaya koyuyor: “Pazarın durumu ve yönetimdeki değişime rağmen elimizdeki yeteneği geliştirecek, aramıza yeni yetenekler katacak, yeni müşteriler kazanacak ve diğer tüm ajanslardan daha verimli şekilde fikirlerimizi hayata geçireceğiz. Söylediklerim kolaymış gibi görünüyor ama Türkiye’yi seviyor ve yatırım yapıyoruz, üstelik ajansta bunu başaracak bir ekip ve araçlara sahibiz. Türkiye pazarındaki ilk medya ajansı olan UM, medya sahnesinin tamamlayıcı unsurlarından biri olmaya devam edecek.”

Tolga Üner’in UM’den ayrılışıyla başlayan sürecin ardından hangi taşların yerinden oynayacağını zaman gösterecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.