MediaCat

Ulusal kanalda yerel reklam dönemi

Yerel reklamverenlerin ulusal kanallarda uygun fiyatlı reklam verebilmesinin önü açılıyor.

Ulusal kanalda yerel reklam dönemi

Nars Medya tarafından hayata geçirilen reklam teknolojisi düşük reklam bütçeleri nedeniyle hedef kitlesine ulaşamayan yerel ve bölgesel firmalara, ulusal televizyon kanallarında en çok izlenen dizi ve programlarda reklam yayınlama imkânı sunuyor. Bulundukları veya hedefledikleri bölgeye göre, bütçelerine uygun şekilde, bölgesel hedef kitle bazlı bant ve akan yazı reklam yayınlama avantajı sunan Nars, reklamları coğrafi alanlara bölümlendirerek özelleştiriyor. Nars ayrıca televizyon reklamlarının yanında dijital ve mobil reklam alternatiflerine de yer veriyor.

Nars nasıl işliyor?

Reklamveren yerel veya bölgesel firmalar, Nars bölgesel ve yerel reklam temsilcilikleri aracılığı ile ister kendi bölgelerinde veya illerinde, isterlerse hedefledikleri başka bölgelerde ulaşmak istedikleri kitleye, uygun bütçeler ile farklı mecralarda reklam verebiliyorlar. Yerel reklam temsilcileri ise, kendi bölgelerindeki reklam verenlere sunacakları medya planlarında da artık ulusal kanalları, dijital platformları, internet ve mobil reklam seçeneklerini de ekleyebilecek güce sahip oluyorlar.

Ulusal kanalda yerel reklam dönemi

Nars’ın bölgesel televizyon reklamları yayınlamaya olanak sağlayan platformu dijital yayın platformları üzerinde çalışıyor. Denemeleri D-Smart üzerinde gerçekleştirilen sistemin yakın zamanda tüm platformlarda hayata geçirilmesi hedefleniyor. Nars Medya platformun son aşamada 7 milyona yakın haneye ulaşmayı amaçladığını söylüyor.

Yerel toplum algısı ve sosyal sorumluluk

Nars Medya Yönetim Kurulu Üyesi Timuçin Bilgör markalara bulundukları ya da hedefledikleri bölgeye göre hedef kitle bazlı reklam yapma imkânı sunan sistemin yerel bilgilendirme mesajları için de kullanılacağını söylüyor. Örneğin, bölgede oluşabilecek sel felaketi, acil aranan kan duyurusu, doğum-ölüm ilanları, belediye veya yerel yönetim duyuruları, kayıp çocuk bilgisi detaylar bu yöntemle bölge insanına anında ulaştırılabilecek.

Bilgör bu gibi mesajların bölge insanına duyurulmasının herhangi bir gelir yaratmadığını ve o bölgeye ait en çok kullanılan, en yaygın ve en hızlı haberleşme ağının oluşturulmasını sağladığını söylüyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.