Ülker’den meyve suyu atağı

Yıldız Holding ile Avrupa’nın önde gelen meyve suyu üreticisi Eckes-Granini Group, meyve suyu sektöründe...

17.09.2010 - 00:00 | MediaCat

Hızlı tüketim sektörünün lider firması Yıldız Holding ile Avrupa’nın önde gelen meyve suyu üreticisi Eckes-Granini Group, meyve suyu sektöründe faaliyet gösterecek yeni bir şirket kurmak üzere ortaklık anlaşması yaptı. Rekabet Kurumu onayı sonrasında yapılandırılacak yeni şirket yüzde 50-50 ortaklıkla kurulacak. Yeni şirket, her iki grubun meyve suyu alanında sahip olduğu premium markaların pazara sunulmasının yanı sıra, perakendede güçlü bir dağıtım ağı oluşturulması ve ev dışı tüketim alanında kuvvetli bir yer edinilmesi amacıyla faaliyet gösterecek.

Türkiye pazarında gelecek vadeden kategoriler için, konusunda uzman dünyanın saygın şirketleriyle ortaklıklar kurma stratejilerini hatırlatan Yıldız Holding İş Geliştirme ve Ar-Ge Grubu Başkanı Dr. Zeki Ziya Sözen, “Eckes-Granini Group, Yıldız Holding için Türkiye’nin gelişen meyve suyu pazarındaki hedeflerinin hayata geçirilmesi açısından ideal bir ortak. Eckes-Granini meyve suyu alanında sahip olduğu geniş tecrübeyle, Avrupa genelinde, tüketicilerine takdir edilen markalarla beğenilen ürünler sunuyor. Ortağımızla birlikte Türkiye pazarının sahip olduğu potansiyeli en iyi şekilde değerlendireceğimize inanıyoruz” dedi. Faaliyet gösterdikleri alanlarda uzun yıllardır müşterilerinin ve iş ortaklarının güvenini kazanmış firmalar olduklarını belirten Sözen, yeni ve inovatif ürünlerle pazarın büyümesine katkıda bulunacaklarını belirtti.

Eckes-Granini Group’un Başkanı ve CEO’su Thomas Hinderer ise, “Bu stratejik ortaklık, uluslararası büyüme stratejimiz doğrultusunda atılmış önemli bir adım” dedi. Hinderer sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye dünyanın en dinamik ve etkileyici pazarlarından biri ve işimizin gelişimi için önemli bir potansiyel sunuyor.”

Eckes-Granini Group’un Finans, Kontrol ve M&A’den sorumlu Başkan Yardımcısı Albert Grätz da konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Yıldız Holding, gıda ve içecek alanındaki geniş ürün gamı ve Türkiye pazarındaki konumuyla Eckes-Granini’nin Türkiye pazarına girmesi açısından önemli bir ortak. Geniş ürün gamı ve geniş dağıtım ağıyla bu ortaklığın pazarda liderlik konumuna erişmesini beklemekteyim” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.