MediaCat

Ülker Kukla Festivali başlıyor

10. İstanbul Uluslar arası Ülker Kukla Festivali, 9-16 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Ülker Kukla Festivali başlıyor

10. İstanbul Uluslar arası Ülker Kukla Festivali, 9-16 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Geleneksel Türk tiyatrosunun önemli öğelerinden biri olan kukla sanatının sergilendiği, Ülker tarafından düzenlenen Kukla Festivali, dünyadan ve Türkiye’den en iyi kuklacıları bir araya getiriyor. 8 gün sürecek festivalde Bulgaristan, Fransa, İspanya, İtalya, Japonya, Kanada, Rusya, Tayvan ve Türkiye’den katılan kukla tiyatroları sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

Bu yıl onuncusu düzenlenen festival iki bölümden oluşuyor. Penza Theater (Rusya), Dondoro Theater (Japonya), Toni Runbau (İspanya), Paolo Papporotto (İtalya) ve State Puppet Thatre Bourgas (Bulgaristan)’dan oluşan birinci bölümdeki gösteriler festivalin başlangıcından bu yana yoğun ilgi görmüş gruplar arasından seçildi.

Festivalin ikinci bölümünde ise, yine dünyanın seçkin grupları arasından seçilmiş, Fransa, İspanya, İtalya, Rusya, Tayvan, Kanada ve Türkiye’den yeni ve özel gösteriler yer alıyor.

Festival, Japon kukla sanatının en önemli ustalarından olan Hoichi Okamoto’nun Dondoro Tiyatrosu ile açılacak ve ‘Silk Road – İpek Yolu’ isimli gösteriyle son bulacak. doğu kukla sanatı uzmanı Larry Reed ile , gölge tiyatromuzun ustası Cengiz Özek’in ortak çalışmalarının bir ürünü olan İpek Yolu, Asya ile Avrupa’yı birbirine bağlayan İpek Yolu’nu bir baştan diğerine geçen iki genç kızın öyküsünü anlatıyor.

10. İstanbul Uluslararası Ülker Kukla Festivali’nin biletleri 20 YTL (tam) ve 15 YTL’den (öğrenci); Ticketturk, Atatürk Kültür Merkezi Gişeleri ve oyunlardan bir saat önce salon girişlerinde açılacak gişelerden temin edilebilecek.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.