Ukraynalı ajanslar ödül ücretini orduya bağışladı

Ukraynalı ajanslar, Red Dot'ta kazandıkları ödülleri teslim almak için yapmaları gereken ödemeyi orduya destek olmak için kullanacak.

18.08.2022 - 10:23 | Sencer Uçar

Ukraynalı ajanslar ödül ücretini orduya bağışladı

Ukraynalı reklam ajansları, bu yıl uluslararası tasarım ödülleri Red Dot’ta kazandıkları ödülleri teslim almak için harcayacakları bütçeyi, Rusya’ya karşı ülkelerini savunan Ukrayna ordusuna bağışlama kararı aldı.

Red Dot komitesine ortak mektup yazan ajanslar Bickerstaff, IAMIDEA, Taktika, Fedoriv, Grape ve Mozgi Group, ödüle verecekleri 20 bin euro civarı parayı ülkelerine ve ordularına yardım etmek için harcamayı daha uygun bulduklarını ifade etti.

Diğer pek çok yarışmanın aksine, başvuru için ayrı ödülü teslim almak için ayrı ücret ödenen organizasyonda Ukrayna ajanslarına üçer adet ücretsiz başvuru hakkı tanınmış ancak ödül kazanılması durumunda ödenecek ücret paketinde değişiklik yapılmamıştı. Organizasyonda başvuru ücretleri 195 eurodan başlıyor, bin 700 eurodan başlayan Kazanan Paketi ise ödülün derecesine göre artabiliyor.

“Çalışanlarımızın ailelerinin belirsizlik içinde olduğu, askerlerin cephede hayatını kaybettiği bugünlerde ödül heykellerine para vermek saçma bir yatırım gibi görünüyor. Bu fevrilik ya da isyan değil zira Ukraynalı şirketler zor zamanlardan geçiyor” diyen Bickerstaff Kurucusu ve Kreatif Direktörü Ilia Anufrienko, şu an en iyi yatırımın barışa yatırım olduğunu söylüyor.

IAMIDEA Kurucusu ve Kreatif Direktörü Ihor Finashkin ise, “Red Dot’a ilk kez katıldık ve dürüst olmak gerekirse kazandıklarımız bizim için çok önemliydi. Ödülleri satın almaya gelince bu şartlarda doğru olup olmayacağını düşündük. İşleri ödül alan müşteriler pek hoşnut olmayabilir gibi endişeler vardı. Fakat hepsi bırakın hemfikir olmayı, kararımıza büyük destek verdiler. Nihayetinde Red Dot jürisi sözünü söylemişti. Biz de müşterilerimiz de biliyorduk ki kazanmıştık. Fakat ülkemizi destekleme şansını yakalamak bizim için tüm ödüllerden daha büyük bir zafer” yorumunda bulunuyor.

Red Dot kurallarına göre ödül için ödeme yapmayanlar internet sitelerinde ve sosyal medya hesaplarındaki paylaşımlarında Red Dot logosuna yer veremiyor. Ukraynalı ajanslar ise bu kuralı pikselli kırmızı noktayla aşıyor.

Ajansların ortak mektubuna ve bu yıl Red Dot jürisince ödüle layık görülen işlerine buradan göz atabilirsiniz.

Kaynak: LBBOnline

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.