Uber’den ABD’deki sürücülerine özür

ABD'deki sürücülerine sağlık sigortası yapacağına dair bir e-posta gönderen Uber, bunun bir hata olduğunu ifade ederek sürücülerden özür diledi.

11.06.2021 - 13:14 | Simge Şenses

Uber'den ABD'deki sürücülerine özür

Uber, ABD’deki bazı sürücülerine “Uber, sağlık hizmetlerinizin maliyetini karşılamanıza yardımcı olabilir. Eğer sağlık sigortasına ihtiyacınız varsa, bir sağlık planına başvurmak için bundan daha iyi bir zaman yok” yazan bir e-posta gönderdikten 2 hafta sonra bunu yapamayacağını söyleyerek sürücülerinden özür diledi.

Gönderilen özür e-postasında şirketin kurulduğu 2009 yılından bu yana vermekten sakındığı bu yan hakkın sadece Kaliforniya’daki sürücüler ve teslimat görevlilerini kapsayacağı, duyuru e-postasının diğer eyaletlerdeki sürücülere yanlışlıkla gönderildiği mesajına yer verildi.

Bu kasıtsız gaf, Uber’e yan haklar konusunda yöneltilen eleştirilerin bir hatırlatıcısı olarak değerlendirilerek çalışanlar tarafından tepkiyle karşılandı.

Kaynak: Vice

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.