Twitter’da sezon finali yapan programlar konuşuluyor

6-9 Haziran tarihleri arasında Twitter’da en çok konuşulan programlar.

09.06.2014 - 17:51 | MediaCat

Televizyon sezonunun sonuna yaklaştığımız haftalarda sosyal TV’nin sevilen programları teker teker ekranlara veda ederek yaz tatiline giriyor. Beyaz Show’da bunlardan biri olarak Cuma gecesi sezon finalini yaptı ve Beyazıt Öztürk sezonu sosyal TV’de birincilikle kapattı.Yalın, Engin Öztürk, Şebnem Bozoklu, Burcu Güneş ve Can Bonomo’nun konuk olduğu bölümde sosyal TV izleyicileri ekran başına geçti ve en yoğun olduğu saatte dakikada 262,8 tweet atıldı.

Medcezir izleyicileri “Finale bir kala #medcezir” diyerek ekranlarının ve klavyelerinin başına geçti. İzleyiciler Yaman ve Orkun’un hesaplaşmasını heyecanla beklerken bir yandan da Serenay Sarıkaya’nın İnci Tanem şarkısını söylediği sahneleri paylaştı. “Kalbini böyle attıran adamı unutma.” alıntısını hızla yayan izleyiciler, “Mira’nın tarzına diyecek yok. Bu böyle bilene…” gibi yorumlar yaptı.

Kardeş Payı, Perşembe günkü yayınıyla gün içinde konuşulmaya devam ederken, akşam yayınlanan tekrar bölümü ile günün sosyal TV’de en çok etkileşime geçilen üçüncü yayını oldu.

Bir Cuma klasiği olan Karagül, günü dördüncü sırada kapattı. Ada, Maya ve Baran’ın kardeşlik bağlarının güçlenmesini seyreden sosyal TV izleyicileri “Ben seni oğlum gibi görürüm bilirsin, ama sen beni anan gibi bellememişsin demek ki…” alıntısını sıkça paylaştı. Bazı izleyicilerden “Bu kardeşler birbirlerini öyle bakıyorlar ki sanki kardeş değil sevgili bir ben mi böyle düşünüyorum?” yorumları gelirken gece boyunca en çok mention alan hesaplar @karagultv, @foxturkiye, @aycaaysinturan, @maya ve @ozcandeniz oldu.

İrfan Değirmenci ile Günaydın, haftanın son iş gününde de sosyal TV izleyicisinin haberler için ilk durağı oldu ve Cuma gününü beşinci sırada kapattı.

Cumartesileri Yedi Güzel Adam ve Survivor arasındaki kıyasıya rekabet devam ederken bu haftaki galibi az bir fark ile Yedi Güzel Adam oldu. Sosyal TV izleyicileri Şair Cahit Zarifoğlu’nu ölüm yıldönümünü anarken bir yandan da “Bir uyku bölmezse anılarımı, korkarım çıldırtır bu hayal beni.” gibi alıntıları sıkça paylaştı. Gece boyunca izleyiciler parmaklarından #cahitzarifoglu, #zarifadam, #karalise ve #yediguezeladam etiketlerini düşürmezken, dizi günü 8,811 kullanıcan 12,940 Tweet alarak kapattı.

Survivor, ilk sırayı kaptırsa da gece boyunca 10.734 Tweet aldı ve günü ikinci sırada kapattı. “Survivor başlarda iyiydi açlardı sefillerdi hoşuma gidiyordu ama şimdi benden çok yiyip içip geziyorlar çok zoruma gidiyor.” yorumlarının yapıldığı gecede en çok @survivorturkiye, @acunilicali, @serenayaktas, @dikmenyiit, @acuncom ve @survivoryorum14 hesapları mention aldı.

Fatih Harbiye, bir vcumartesini daha geride bırakırken günü 2.745 Tweet alarak üçüncü sırada tamamladı. “#aşkıngücü ama Fahriye’yede yazık kıyamam ya yoğun aşka maruz kalmış” diyen izleyiciler “Ben hayatta ilk defa bir dizide tutuklu kaldım bu ne böyle ya” ve “#aşkıngücü yine bol eğlenceli bol heyecanlı bir bölüm izledik sayenizde çokteşekkür ederiz fatih harbiye ailesi” gibi paylaşımlar yaptı.

Pazar gününün açık ara tartışmasız zaferi gece Survivor’a aitti.Bu haftanın sosyal TV gündeminde Tolga Karel vardı. “Onu bunu bilmem,bu hayatta Survivor da ki Tolga’nın kafasında olacaksın abi…” ve “#survivor geçtim su Tolga Karel gitsin artık ya” gibi yorumlar yapıldı. Ahmet Dursun’un sakatlanması geceye damgasını vuran başka bir konu olurken, yarışma toplamda 21.885 Tweet alarak günü birinci sırada kapattı.

Güneşi Beklerkenolanca hızıyla sezon finaline yaklaşırken, izleyicilerde elleri klavyelerinde etkileşime geçmeye devam etti. Pazar gününü ikinci sırada kapatan dizinin sosyal TV izleyicileri yaklaşan finalin dizi finali mi yoksa sezon finali mi ikilemini yaşarken Aslı Başar’ın “Panik yok:) Güneşi Beklerken için çalışmalarımız sezon finali yapacak şekilde devam etmektedir…” tweet’i top tweet oldu.Dizi Pazar gecesi yayınlanan bölümünde 3,939 kullanıcıdan toplamda 5.531 Tweet alırken, diziyle ilgili“Bunlar bu masadan sağ kalktıklarına göre o evden de sağ salim çıkarlar çünkü Güneşi Beklerken olmak bunu gerektirir” ve “Keşke Zeynep uyansa ve Kerem’le sevgili olduklarını sadece rüyasında görmüş olsa! #GunesiBeklerken anca bu şekilde mantıklı…” gibi yorumlar yapıldı.

Yedi Güzel Adam Cumartesi günkü yayının ardından konuşulmaya devam ederek Pazar gününü 1.181 Tweet ile üçüncü sırada kapattı.

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak KimolaAnalytics tarafından 6-7-8 Haziran 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.