MediaCat

Twitter’da parayla takipçi devri!

Serkan Ocak’ın bugün Radikal’deki haberine göre, Twitter’ın açığından yararlanan 17 yaşındaki B.D. ‘makul’ bir ücret karşılığında dakikalar içinde binlerce takipçi ekleyebiliyor. Üstelik şifrenizi de vermenize gerek kalmadan.

Twitter’da parayla takipçi devri!

Twitter’da parayla takipçi sayısı arttırılabiliyor.

Serkan Ocak’ın bugün Radikal’deki haberine göre, Twitter’ın açığından yararlanan 17 yaşındaki B.D. ‘makul’ bir ücret karşılığında dakikalar içinde binlerce takipçi ekleyebiliyor. Üstelik şifrenizi de vermenize gerek kalmadan.

Haberde takipçi tarifesinin şöyle olduğu söyleniyor: 20 bin takipçi 1000 TL., 10 bin takipçi 500 TL., 1000 takipçi 100 TL.  Ve 20 bin takipçi alana 3 bin takipçi bedava.

Sistemi test eden Radikal habere şöyle devam ediyor: "Satın alınan takipçilerin hepsi Türk ve gerçek kişiler. Başka birini istemeden takip ettiğini öğrenen Twitter kullanıcıları şaşkın. Twitter’da parayla takipçi ekleyen lise öğrencisi ile iletişim kurduktan sonra kendi hesabım olan ‘serkanocakkk’a kullanıcı ekletmek istediğimi söyledim. Birkaç günlük yazışma sonucunda pazarlık tamamlandı. Lise öğrencisi B.w D. fatura kesemeyeceğini bir şirketinin olmadığını, Twitter’ın açığından faydalanarak bu işi yaptığını belirtti. Karşılıklı güven sorununu aşmak için de 100 takipçiyi ücretsiz ekleyebileceğini söyledi. Anlaşmanın ardından ilk 100 ücretsiz takipçiyi önceki gün eklettirdim. Ancak ücretsiz takipçiler 100 değil, 300 kadar oldu. Lise öğrencisi ücretsiz takipçileri eklerken bir de uyarıda bulundu: ’24 saat içinde parayı yatırmazsanız eklediğim takipçileri geri alacağım.’

Takipçi ekleme serüveni şöyle sürdü:
14.27: Asıl takipçi sayısı 681.
14.29: Avans olan ‘ücretsiz takipçiler’ yüklenmeye başladı. Takipçi sayısı 715.
14.32: Takipçiler hızla artıyor. Sayı 761.
14.35: Takipçi sayısı 824 oldu.
14.49: Avans takipçi, 952’de durdu.
Bir gün sonra 100 TL karşılığında ücretli takipçiler yüklendi. Ücretli yükleme dün saat 17.04’te başladı.
İlk anda takipçi sayısı 948.
Kısa bir internet kesintisinin ardından saat 17.51’deki takipçi sayısı 1260.
17.57: Takipçi sayısı 1349.
Saat 18.41: Takipçi sayısı 2 bin 13.
2 saatin sonunda ‘yeni’ 1000 takipçiyle toplam sayı 2 bin takipçiyi geçti.

‘Kendi yazılımım’
Takipci sayısını arttırma, Twitter kodlarındaki bir açıktan faydalanılarak yapılıyor. Takipçi, Facebook’ta hayran, YouTube’ta beğeni sayısını arttıran programlar internette 10-250 dolara satılıyor. Bazı yabancı kaynaklı internet servisleri aracılığıyla kısıtlı oranda takipçi sayısı arttırmak da mümkün. Ancak 17 yaşındaki B.D., bu işi kendi yazdığı bir yazılımla yaptığını söyledi."

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.