Twitter’a hikâyeler özelliği geliyor

Twitter, yeni paylaşım formatı Fleets'i Brezilya'da test ediyor.

05.03.2020 - 10:35 | Sencer Uçar

Twitter'dan coronavirus önlemi

Snapchat’le birlikte hayatımıza giren 24 saatte kaybolan hikâyeler formatını kendi platformuna taşıyan markalar kervanına Twitter da ekleniyor. Twitter, tüm dünyada kullanıma sunmayı planladığı Fleets adlı hikâyeler formatını Brezilya’da test etmeye başladı.

Dün yapılan açıklamaya göre Fleets, geçici düşüncelerin paylaşılmasına yönelik bir özellik. Kısa sürede kaybolacağını bildikleri gündelik düşüncelerini paylaşma konusunda insanların daha rahat hissettiklerini belirten Twitter, tweet atma konusunda rahat hissetmeyenlerin düşüncelerini Fleets ile paylaşabileceğini düşünüyor.

Twitter’da kullanılan retweet, yanıtlama ya da beğenme gibi seçenekler Fleets’te sunulmayacak ancak Universal McCann CDO’su Joshua Lowcock’a göre bu karar gelecekte değişebilir. Lowcock, yanıtlama seçeneğinin olmamasının, bir fleet’in yok olmasının ardından yanıtların anlamını yitireceğinden ötürü mantıklı olduğunu ancak beğeni ve retweet’in olmayışının organik erişimi olumsuz etkileyeceğini belirtiyor.

Lowcock, Twitter’ın Fleets nedeniyle karşılaşabileceği sıkıntıların da altını çiziyor. Zira doğasında geçicilik olan bu yeni özellik, platformda uygunsuz davranış ve içeriklerin yayılmasına yol açabilir.

Story Worldwide Kurucu ve CXO’su Josh von Scheiner ise Fleets’te marka güvenliği endişelerinin yersiz olacağı görüşünde. Zira ona göre, halihazırda Twitter’ın başı marka güvenliği nedeniyle biraz dertte ve Fleets bu soruna çözüm üretemeyeceği gibi durumun daha da kötüleşmesine de yol açması da söz konusu değil.

Von Scheiner aynı zamanda Fleets ile birlikte kullanıcıların platformda geçirecekleri sürenin de artacağını öngörüyor.

Yaratıcı, yayıncı ve oyuncuların Fleets aracılığıyla kitlelerine direkt olarak erişim sağlayabileceklerini söyleyen Xbox’un ajansı Tripleclix’in yönetici ortağı Chris Erb ise Fleets’in yaratıcı ve eğlenceli içeriklere zemin oluşturacağını belirtiyor.

Kaynak: Ad Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.