Twitter hedefleme seçeneklerini genişletiyor

Bilinen e-posta hesabı ve tarayıcı kimlikleri üzerinden hedefleme yapılabilecek.

16.01.2014 - 13:47 | Ozan Mert

Twitter, TV reklamlarını ve TV sohbetlerini hedefleme özelliklerinden sonra reklamverenler için yeni bir araç geliştiriyor. Reklamverenler, kendi şirketlerinin internet sitelerini ziyaret etmiş, site üzerinden bültenlere kaydolmuş veya sipariş vermiş internet kullanıcılarını Twitter üzerinden hedefleyebilecekler.

Bunun mümkün olması için reklamverenler, söz konusu internet kullanıcılarının hash’lenmiş e-posta adreslerini veya tarayıcılar üzerinden oluşturulan kimlik bilgilerini (çerez kimlikleri) Twitter ile paylaşacaklar. Twitter da bu bilgileri kullanıcı hesapları ile eşleştirecek. Böylece sponsorlu tweet’ler ilgili kullanıcılara yönlendirilecek. Ya da, tam tersine, reklamverenler hedeflemedikleri kullanıcıları sponsorlu tweet’lerden dışlayabilecekler (exclusion targeting).

Twitter, özel alanın ihlal edilmemesi için bir yandan da kullanıcılarına kendilerini bu tarz hedeflemeden muaf tutma imkanını tanıyor.

Twitter bu yeni uygulamayı ABD’de denemeye başladı.

Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.