MediaCat

Bir Japon polisiyesi

Twin Peaks’in geri dönüşü şerefine, geçmişe ufak bir yolculuk.

Bir Japon polisiyesi

David Lynch’in 1990 yapımı kült dizisi Twin Peaks, yaklaşık 30 yıllık bir aranın ardından nihayet sevenleriyle yeniden buluştu. Büyük bekleyişin sona ermesi şerefine geçmişe ufak bir yolculuk yapan Adweek’in, tarihin tozlu raflarındaki keşfinden çıkan hazineye hep birlikte bakalım:

Rivayet odur ki, takvimler 1990’ı gösterirken Twin Peaks ile VHS kasetlerden ve uydu kanalı Wowow ile tanışan Japon halkı, David Lynch’in bu garip polisiyesinin sevdalısı olmuş. Öyle büyük bir sevdaymış ki bu, yönetmenin dizideki olayların öncesini anlattığı 1992 tarihli filmi Fire Walk With Me ABD’de pek beğenilmezken ilk yayınlandığı yer olan Japonya’da hayranlıkla karşılanmış.

Sevdi mi tam seven Japonya’nın koşulsuz aşkıyla kutsanan David Lynch durur mu; bakmış ki Twin Peaks çok beğeniliyor, kolları bir reklam kampanyası için sıvamış ve 1993 yılında, The Coca-Cola Company’nin hazır kahve markası Georgia Coffee’yi Japonya pazarına sokmak için Twin Peaks’te geçen dört reklam filmi hazırlamış.

Ajan Cooper’ın Japon bir adamın kayıp karısının izine düştüğü filmler, Twin Peaks’in o çok sevdiğimiz atmosferinde ve karakterleriyle, Georgia Coffee’nin zihin açan tadıyla karşınızda…

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.