MediaCat

Tuvalet çekincelerinin rahat çözümü

Tuvalet kâğıdı markası Andrex’ten rahatlığa davet.

Bazıları için kendi evi haricinde tuvalete gitmek büyük dert. Bu derdin İngiltere’deki sorumluları arasında utanma ve tutuculuk öne çıkıyor ve insanların günlük bedensel işlevleriyle sağlıklı ilişki kurabilmelerine engel oluşturuyor. Kimberly-Clark’ın tuvalet kâğıdı markası Andrex ise yeni marka platformu “Get Comfortable” ile faydasız hassasiyetlerle vedalaşma çağrısında bulunuyor.

FCB Inferno imzalı reklam kampanyasının başrolünde bir kadın çalışanın ağırlandığı “First Office Poo” adlı ilk filmi “istenmeyen” bir sesle başlıyor. İlk bakışların yarattığı baskı markanın maskotu yavru köpeğin cesaret verici bakışlarıyla dağılıyor, tuvaletle barışıklık her adımda artarken rahatlık da bir o kadar yakınlaşıyor.

“Post Poo Euphoria” adlı ikinci filmde kabinden çıkar çıkmaz göz göze geldiği köpeğin gözlerinde doğru mesajı okuyan adamın rahatlığı ve coşkusu ekrana geliyor.

İlk filmin yönetmenliğini Andreas Nilsson, ikincisinin yönetmenliğini Rosie May Bird Smith üstleniyor.

Kimberly-Clark Birleşik Krallık ve İrlanda Pazarlama Direktörü Matt Stone, Andrex için önemli bir dönüşümün başlangıcını temsil eden yeni marka platformunun aynı rolü İngiliz kültürü için de oynamasını temenni ettiklerini söylüyor. Platformun kolektif sosyal kabızlığın aşılması için halka yardımcı olmasını amaçladığını ifade eden Stone, “FCB Londra bu lansman kampanyasıyla markamızı yeni, modern ve amaca dönük bir yöne taşıyor ve tuvaletle daha sağlıklı, özgüvenli bir ilişki kurmasına yardımcı oluyor” diyor.

Markanın araştırmasına göre, İngiltere’de halka açık tuvaletleri kullanma endişesi çok yaygın. Katılımcıların yarısı partnerlerinin evinde ya da işte tuvalete girmeye çekiniyor. İnsanların yüzde 41’i ise kayınvalide ziyaretinde aynı korkuyu tecrübe ediyor.

FCB Inferno Kreatif Direktörü Owen Lee ise marka platformunun ürün merkezli kampanyalardan tamamen uzaklaştıklarını gösterdiğini söyleyerek, “Get Comfortable’ın en güzel tarafı Andrex’i diğer markalardan farklı kılmasına ek olarak tuvalet çekingenliğimiz hakkında çok ihtiyaç duyulan diyaloğu da başlatacak olması” yorumunda bulunuyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.