MediaCat

Türkiye’nin ilk bölgesel sosyal paylaşım ağı

Dünyadaki “hyperlocal” uygulamalarının Türkiye versiyonu olan BizimSokak.com, tek tek mahalle ölçeğine kadar odaklanabiliyor.

Türkiye’nin ilk bölgesel sosyal paylaşım ağı

Türkiye’nin ilk ‘bölgeye özel sosyal paylaşım girişimi’ BizimSokak.com yayına başladı. Yakında tüm Türkiye’yi kapsayacak, şu anda İstanbul’a odaklanmış olan BizimSokak.com, üyelerine yaşadıkları, çalıştıkları veya ilgilendikleri mahallelerle ilgili tüm bilgileri öğrenme ve paylaşma imkânı sunuyor.

Dünyada son üç senedir konuşulan “hyperlocal” uygulamalarının Türkiye versiyonu olan BizimSokak.com, tek tek mahalle ölçeğine kadar odaklanabiliyor. Üyeleri için BizimSokak.com, oturdukları mahalle, çevre semtler, yerel haberler ve her gün kullandıkları hizmetlerle ilgili temel referans noktası olmayı hedefliyor. Üyeler, sitenin sağladığı etkileşimli ortamda birbirleriyle iletişim kurabiliyor; en iyi okulların nerede olduğu, emlak piyasasında hangi gelişmelerin yaşandığı, belediye hizmetlerinde ne gibi değişiklikler ve iyileştirmeler kaydedildiği gibi akla gelebilecek her türlü yerel konuda görüş alışverişi yapabiliyor.

Üyeler, şehir ve ilçelerdeki ilgilendikleri mahalleri seçerek orayla ilgili ilanları, asayiş, belediye hizmetleri gibi yerel haberleri veya komşuların birbirleriyle konuşmalarını takip edebiliyor. Çevreleriyle ilgili sorun, görüş ve değerlendirmelerini de paylaşabiliyor. BizimSokak.com, İstanbul’un Kadıköy ilçesini kapsama alanına aldı. Kadıköy’ü diğer ilçeler takip edecek. Site, en yakın zamanda tüm Türkiye’ye yönelik içerik sunmayı hedefliyor.

BizimSokak.com’da ayrıca firmalara, bölgeye özel reklam yapma imkânı sunuluyor. Örneğin, Moda semtinde faaliyet gösteren bir işletme, reklamını sadece bu semt ve civar semtlerde oturan üyelerin göreceği şekilde yayımlatabiliyor. Bu da bölgesel tanıtım imkânı ve reklam yatırımından daha isabetli geri dönüşler almasını sağlıyor.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.