Türkiye’nin ilk 500 Bilişim Şirketi açıklandı

Türkiye bilişim pazarını yansıtan en geniş kapsamlı araştırma ‘Bilişim 500’ün sonuçları, gerçekleştirilen törenle kamuoyuna duyuruldu.

28.06.2006 - 00:00 | MediaCat

Türkiye bilişim pazarını yansıtan en geniş kapsamlı araştırma ‘Bilişim 500’ün sonuçları, gerçekleştirilen törenle kamuoyuna duyuruldu. İlk 10’a giren şirketlerin yanı sıra; yazılım, donanım, hizmet ve özel bölüm başlıkları altında yer alan 50 kategorinin birincilerine de birer plaket sunuldu.
İnterpromedya tarafından geleneksel olarak gerçekleştirilen İlk 500 Bilişim Şirketi araştırmasının sonuçları belli oldu. Bilişimin ilk 500’ü, 27 Haziran’da, Kadir Has Üniversitesi’nde gerçekleştirilen özel bir törenle açıklandı.

Araştırmaya göre, Türk Telekom, Turkcell ve Telsim (Vodafone) alırken, ilk 10’a giren diğer şirketler sırasıyla KVK Teknoloji Ürünleri, Genpa, Avea, Netcell, İndeks Bilgisayar, A-Tel Pazarlama ve Hewlett-Packard olarak ilan edildi.

Araştırmada, geçtiğimiz yıllardan farklı olarak bu yıl 2004 2005 yılları ciro karşılaştırmalarına göre “Hızla Yükselenler” ve “İlk Kez Katılım Gösterenler” de duyuruldu. Buna göre en hızlı çıkışı yapan şirket, Altera oldu. Yine bu yılın yeni kategorilerinden biri olan Perakende’nin birincisi olarak Teknosa belirlendi. 200-2005 yılları arası en fazla büyüyen şirket ise, Beko oldu.

İnterpromedya Genel Müdürü Güldane Taşdemir’in açılış konuşmasıyla başlayan gecede, Türkiye Ekonomi Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Canevi ve Kadir Has Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Deniz Bayrakdar Sevgen de birer konuşma yaptı.

Sektörün değişen yapısı ve şirketlerin faaliyet gösterdikleri kategorilerdeki durumlar hakkında rakamsal veriler sunan Bilişim 500, anket yöntemiyle elde edilen resmi belgelere dayanıyor. Yabancı ticaret ataşeliklerinden kamu ihalelerine, özel sektör yatırımlarına kadar pek çok konuda kaynak teşkil eden araştırma, Türkçe ve İngilizce olarak iki ayrı dilde hazırlandı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.