Türkiye’nin fark yaratan kadınları

Türkiye'nin fark yaratan kadınlarının onurlandırıldığı ödül töreni ve Fark Yaratan Kadın Liderler Zirvesi 15 Eylül 2015 tarihinde Raffles Otel'de gerçekleşecek.
01.09.2015 - 13:38

Women to Watch-Fark Yaratan Kadınlar ödülü ilk kez 1997 yılında dünyanın en büyük marka ve pazarlama yayını Advertising Age tarafından ABD’de verilmeye başladı. Ödül; başta marka, pazarlama, reklam endüstrileri olmak üzere iş dünyasındaki yaratıcı kadın liderleri onurlandırmak, onların başarılarına dikkat çekmek amacıyla veriliyor.

1997’de Amerika’da başlayan Women to Watch ödülleri 2012’de globalleşmenin ilk adımını Çin’de attı. 2013’te Brezilya ve Türkiye’de etkinlik başladı. Daha sonra da bu halkaya iki ülke daha eklendi. Women to Watch ödülünün amacı global bir kadın networkü oluşturmak. Ödül yedi ülkede veriliyor: ABD, Çin, Brezilya, Türkiye, Arjantin, Kolombiya ve Meksiksa. Gelecek yıl birkaç ülkede daha bu ödül başlatılacak.

Advertising Age dergisi ilk kez bu yıl Cannes Lions Yaratıcılık Festivali sırasında Women to Watch ödüllü kadınların katılımıyla bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte ödülü daha önce çeşitli ülkelerde almış ve bu yıl Cannes Lions’ta jüri başkanlığı yapan 3 kadının katılımıyla bir panel gerçekleştirildi. Ayrıca altı ülkeden gelen Women to Watch ödülü sahibi kadınlar tanışma ve networking yapma fırsatı buldu.

Women to Watch etkinliğine bu yıl Türkiye’de Fark Yaratan Kadın Liderler Zirvesi de eklendi. Havas PR Kuzey Amerika CEO’su, futurist Marian Salzman’ın ana konuşmacı olarak katılacağı zirvede 2015’te Cannes Lions’ta medya kategorisinde Grand Prix ödülü kazanan ‘Vodafone Kırmızı Işık’ projesinin anlatılacağı bir de panel yer alacak. Kırmızı Işık projesini hayata geçiren ekipten WTW ödüllü Arzu Ünal, Bilge Çiftçi ve Gizem Keçeci projeyi anlatacaklar. Women to Watch 2015 ödüllerinin takdim edileceği 14 kadın liderimiz ise iki ayrı panelde yer alacaklar. Başarıları ve pozitif enerjileriyle çevrelerine ışık saçan 14 değerli kadın liderimizle ilgili detayları ilerleyen sayfalarımızda bulacaksınız. Dileriz ki kadınlarımız iş dünyasını aydınlatmaya, yaratıcılıklarıyla fark yaratmaya güçlenerek devam ederler.

Women to Watch 2015: Türkiye’nin Fark Yaratan Kadınları

Birim Gönülşen Özyürekli (Pazarlama Lideri)
Hürriyet Pazarlama Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi

Türkiye'nin fark yaratan kadınları: Birim Gönülşen Özyürekli

Fotoğraf: MediaCat

2013’ten bu yana Hürriyet’te pazarlama direktörlüğünün yanı sıra icra kurulu üyesi olarak da görev alan Birim Gönülşen Özyürekli, geçtiğimiz yıl yayının yeni alt markalar yaratması adına aktif olarak görev aldı. İnteraktif ifade özgürlüğü platformu “Hürriyet Benim” ve toplamda 19 yerel ve uluslararası ödüle layık görülen; Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde 4 yıl aranın ardından Altın Aslan’ı Türkiye’ye getiren “Silinen Haberler” de Gönülşen Özyürekli’nin yönettiği başarılı kampanyalar arasındaydı. Gönülşen Özyürekli tüm bunların yanında kadına yönelik şiddet konusunda çalışan sosyal sorumluluk projelerinin destekçisi ve yöneticisi konumundaydı.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.