Türkiyelilerin tatil seçimi

Gazella Turizm, www.binrota.com sitesinden düzenlediği anketlerle de Türkiye’nin tatil eğilimlerini çıkarıyor.

07.09.2011 - 00:00 | MediaCat

Gazella Turizm, www.binrota.com sitesinden düzenlediği anketlerle de Türkiye’nin tatil eğilimlerini çıkarıyor. Anketlere göre Türklerin en çok merak ettiği kıta Kuzey Amerika ve Avrupa’da en çok gezmek istedikleri başkent de İtalya’nın Roma kenti.

Gazella Turizm, 7000 aktif üyesi bulunan www.binrota.com sitesinde gerçekleştirdiği anketlerle tatilseverlerin nabzını tutuyor. “En çok hangi kıtayı merak ediyorsunuz?” sorusunun sorulduğu ankete katılanların yüzde 26’sı Kuzey Amerika, yüzde 24’ü Asya, yüzde 18’i Güney Amerika, yüzde 14’ü Afrika, yüzde 11’i Avrupa ve yüzde 7’si Avustralya yanıtını verdi.

En çok görülmek istenen dünya harikası: Machu Picchu Antik kenti!

Türkler, dünyanın 7 harikasından en çok yüzde 29 ile Peru’daki Machu Picchu Antik kentini görmek istiyor. En çok görülmek istenen dünya harikalarının ikincisi yüzde 25 ile Petra Antik kenti iken, üçüncüsü yüzde 13 ile Hindistan’daki Tac Mahal anıt mezarı. Tac Mahal’i yüzde 12 ile Meksika’daki Chichen Itza piramidi izliyor. Çin Seddi, yüzde 10 ile listenin beşinci sırasında. Ardından yüzde 7 ile Brezilya’daki Kurtarıcı İsa heykeli ve %4 ile İtalya’daki Kolezyum geliyor.

Anketteki “Avrupa’da en çok hangi başkentleri gezmek istersiniz?” sorusuna katılımcıların yüzde 28’i Roma, yüzde 24’ü Londra, yüzde 18’i Paris, yüzde 14’ü Amsterdam, yüzde 10’u Stockholm ve yüzde 6’sı Helsinki cevabını verdi. Ankette “Tatile çıkmadan önce hangi kritere göre karar veriyorsunuz?” sorusuna ise en çok gazete ilanı ve katalog, ardından sırasıyla acente yönlendirmesi, gezi siteleri, önceki seyahat deneyimleri ve tavsiye yanıtları verildi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.