Türkiye’de Visa kartı sayısı 40 milyon sınırını aştı

Ödeme kartı sayısındaki artış açısından Avrupa’nın en hızlı büyüyen pazarlarından biri olan Türkiye’de Visa markalı kart sayısı 40 milyonun üzerine çıktı.

25.07.2006 - 00:00 | MediaCat

Türkiye’deki Visa kartı sayısı Mayıs 2006 sonu itibarıyla 40 milyonu geçti. Visa markalı kartların 24 milyonu banka kartları, 16 milyon 650 bini ise kredi kartlarından oluşuyor.

2006 1. Çeyrek sonunda, kart sayısındaki artış açısından ödeme kartları pazarındaki bir yıllık büyümenin yüzde 92’si ise, hem kart sayısı hem de kullanımda pazar lideri konumundaki Visa tarafından gerçekleştirilmiş durumda.

Visa Türkiye Genel Müdürü Berna Ülman, Visa kartı sayısında 40 milyon sınırının aşılmasının önemini vurguladı ve Visa’nın dinamizmiyle sektöre öncülük ettiğini belirtti. 2005’de her 10 liralık tüketimin 1.1 lirasının Visa kredi kartlarıyla yapıldığını hatırlatan Ülman, bu oranın 2006’nın ilk çeyreğinde 10 lirada 1.3 liraya yükseldiğini söyledi. Ülman, “Visa Avrupa olarak Türkiye pazarına daima inandık. Üye bankalarla kurduğumuz yaratıcı işbirliklerimizi uzun vadeli yatırımlarımızla destekleyerek ödeme kartları pazarındaki büyümeye öncülük ediyoruz” dedi. “Türkiye’de Visa kartı sayısındaki artış ve kartla yapılan harcamaların toplam tüketim harcamaları içindeki payının hızla artması, inancımızın ve hedeflerimizin ne kadar gerçekçi olduğunu gösteriyor. 2002’de tüketici harcamaları içinde yüzde 6 olan payımızı beş yılda iki katına çıkarma hedefimize çok önceden ulaşmış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”

Bankalararası Kart Merkezi verilerine göre Visa kartı sayısında 40 milyonun aşıldığı Türkiye, Avrupa’nın en hızlı büyüyen pazarları arasında bulunuyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.