Türkiye’de Reklam Görünürlük Anketi’ne davetlisiniz

MMA tarafından hazırlanan, sonuçları MediaCat'te yayımlanacak ve sektörün netameli konularından görünürlüğü (viewability) odağına alan anket sektördeki tüm ilgili paydaşların katılımına açık.

16.07.2020 - 10:23 | MediaCat

MMA ve MediaCat işbirliğinde, AdColony ve MOAT’ın katkılarıyla gerçekleşen Türkiye’de Reklam Görünürlük Anketi katılımınızı bekliyor.

Reklamların yayınlandıkları mecrada yüzde 100 görünür olmasının, reklamveren yatırımlarının karşılık bulması açısından ne denli önemli olduğu malum. Ancak yakın tarihli araştırmalar, geçtiğimiz yıl dijital reklamların yarısından fazlasının görünür olarak yayınlanmadığını raporluyor. Bütçelerin yarısından çoğunun layığınca karşılık bulmadığına işaret eden bu durumun sebepleri arasında reklamın görünür olmaması, internet sitesinin ekran içinde olmayan alanlarında çıkması ya da üst üste açılan pencerelerde yer alması gibi nedenler yer alıyor.

Sektörün görünürlük (viewability) konusundaki hassasiyetini ölçmek maksadıyla gerçekleştirilecek anketle Türkiye medya sektöründe çalışan uzmanların görüşü alınıyor. Sonuçların MMA tarafından incelenmesinin ardından AdColony ve MOAT şirketlerinin katkılarıyla hazırlanacak raporda görünürlük konusundaki güncel hassasiyetler ve beklentiler ortaya konulacak.

Ankete buradan katılabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.