Türkiye’de CEO’ların en büyük hobisi spor

İK sektörünün yeni oyuncusu HUGENT, Türkiye’deki CEO’ların hobilerini araştırdı.

10.08.2011 - 00:00 | MediaCat

İK sektörünün yeni oyuncusu HUGENT, Türkiye’deki CEO’ların hobilerini araştırdı. Türkiye’de faaliyet gösteren ve 100 ünlü markanın CEO’su ile yapılan araştırmada “spor yapmak” birinci; araba yarışı izlemek, aileyle vakit geçirmek ve avlanmak son sırada yer alıyor.

Hugent, son dönemlerde CEO’lar üzerinde yaptığı araştırma ile çeşitli veriler sunuyor. Türkiye’de faaliyet gösteren 100 ünlü markaların CEO’larına uygulanan ankette, her 100 CEO’nun 65’inin mutlaka spor yaptığı, her 100 CEO’dan 1’inin ise araba yarışı izlediği, ava çıktığı ya da denizcilikle uğraştığı ortaya çıktı. Hatta öyle ki, aileleri ile vakit geçiren CEO’ların oranı sadece %1! Araştırmada, spor yapmak, seyahat etmek, araba koleksiyonuna sahip olmak ve yelkenle açılmak CEO’ların başta gelen hobileri arasında yer alıyor. Bahçe ile uğraşan, sörf yapan ya da ava çıkan CEO sayısı ise yine %1 civarında.

Kayak yapmak yerine yelkeni, yüzmeyi ve dalmayı daha fazla tercih eden CEO’ların yaza dönük hobilere daha fazla eğilim gösterdikleri de önemli veriler arasında CEO’ların %9’u fotoğraf çekmekten hoşlanırken, % 4’ü satranç oynamayı tercih ediyor.

SHR Grup CEO’su ve Hugent Yönetici Ortağı Barış Özistek: “CEO olarak bizler sanırım iş dışında başka bir şey düşünmüyor algısı yayıyoruz çevremize. Hâlbuki bulduğumuz en küçük zamanı fırsata çevirmeye o kadar yatkınız ki… Mesela haftanın 3 günü sabahın erken saatlerinde mutlaka koşuya çıkarım. Yaz aylarında rüzgâr sörfü vazgeçilmez tutkum. Arkadaşlarımla bir araya geldiğimizde de Magic the Gathering oynamaktan kendimizi alamayız. Eminim her CEO’nun kendine has zamanları ve bu zamanları nasıl değerlendirdiğine dönük planları vardır. Araştırma sonuçları da bize bunu göstermekte" dedi.

CEO araştırmasının sonuçları:

%65 Spor Yapmak
%56 Seyahat Etmek
%23 Gezmek
%19 Arabalar
%14 Kitap Okumak
%12 Yelken
%12 Sinema
%9 Fotoğraf Çekmek
%8 Dalmak
%8 Yüzmek
%7 Alışveriş Yapmak
%7 Kayak Yapmak
%6 Tenis Oynamak
%6 Makale Okumak
%6 Motosiklet
%6 Müzik Dinlemek
%6 Tiyatro
%5 Tatil Yapmak
%4 Satranç Oynamak
%2 Problem Çözmek
%2 Bahçeyle Uğraşmak
%1 Balık Tutmak
%1 Denizcilik
%1 Sörf Yapmak
%1 Aile İle Zaman Geçirmek
%1 Dergi ve Gazete Okumak
%1 Tekneler
%1 Borsa
%1 Basketbol Oynamak
%1 Araba Yarışları İzlemek
%1 İnternet Araştırmaları

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.