Türkiye Basın Reklam Komisyonu oluşturuldu

Uluslararası Reklamcılık Derneği'nin davetiyle biraraya gelen Türkiye'deki basın kuruluşlarının reklam yöneticileri, yapılan toplantıda IAA bünyesinde "Türkiye Basın Reklam Komisyonu"nun oluşturulması ortak kararını aldı.

17.09.2003 - 00:00 | MediaCat

Uluslararası Reklamcılık Derneği’nin davetiyle biraraya gelen Türkiye’deki basın kuruluşlarının reklam yöneticileri, yapılan toplantıda IAA bünyesinde “Türkiye Basın Reklam Komisyonu”nun oluşturulması ortak kararını aldı.

Gazete ve dergilerin reklam yöneticilerinden oluşan komisyonun misyonu, Türkiye?de mecra olarak basının öneminin doğru algılanması, sektörel gelişimin sağlanması, basın reklamlarının ticari kurumlara sağladığı katma değerin anlaşılması ve basının pazarda hakettiği boyutlara ulaştırılması amacıyla her türlü yapısal düzenlemenin yapılması olarak belirlendi. Komisyon bu kapsamda tüm basın kuruluşlarına sektörün sağlıklı gelişimi için düzenli, ortak bir çalışma ve paylaşım platformu yaratırken, diğer sektörel derneklerle de basın kuruluşları arasındaki koordinasyonu sağlamayı amaçlıyor.

Komisyonun ilk toplantısında, IAA tarafından başlatılan Arama Konferansı çalışmalarıyla birlikte, sektörün normal koşullarda 2006 yılında ulaşması beklenen 1,5 milyar $?lık hacmin bir yıl erkene çekilerek 2005 yılında gerçekleştirilmesi hedeflenen projeye basın adına komisyonun tam destek sağlayacağı belirtildi.

Yönetim modeli olarak altı ayda bir değişecek başkanlık sistemiyle çalışmaların yürütülmesi kararı alındı. Gelecek üç dönemde başkanlık yapacak isimler oybirliğiyle; Ercüment Pal, Ayşe Sözeri Cemal ve Can Çağdaş olarak belirlendi.

IAA Başkan Yardımcısı Pınar Kılıç?ın başkanlığında yapılan toplantıya katılan Ayşe Sözeri Cemal Can Çağdaş, Dilek Erkol, Ercüment Pal, Hayati Odabaşı, Neslihan Tokcan, Nilüfer Yılmaz, Şebnem Saygınışık, Vicky Habif, Yakup Şimşek ve Yusuf Gökçek?den oluşan komisyon üyeleri, tüm projelerde komisyon adına koordinasyonun Nilüfer Yılmaz tarafından yürütülmesini kararlaştırdı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.