MediaCat

Turkcell’den ilk çeyrekte çift haneli büyüme

Turkcell, 2012’nin ilk çeyreğinde yüzde 12 büyüdü ve pazar liderliğini sürdürdü.

Turkcell’den ilk çeyrekte çift haneli büyüme

Turkcell, 2012’nin ilk çeyreğinde yüzde 12 büyüdü ve pazar liderliğini sürdürdü. Turkcell Grup gelirleri, yüzde 43 oranında büyüyen iştirakler ve Türkiye’de yıllık yüzde 52 büyüyen mobil internet gelirlerinin katkısıyla 2012’nin birinci çeyreğinde 2,38 milyar TL olarak gerçekleşti.

Grup AVFÖK’ü, bir önceki yıla kıyasla yüzde 12 büyüyerek 703 milyon TL’ye yükselirken, 2012 birinci çeyrek net karı yüksek performans, finansal gelirler ve kur farkının pozitif etkisiyle yüzde 56 artışla 515 milyon TL oldu. 

Turkcell’in faturalı abone sayısı 12 milyon seviyesini aşarak toplam abonelerinin %35’ine ulaşırken, toplam abone sayısı bir önceki yıla göre 1,4 milyon artışla 34.5 milyon oldu.

Turkcell’in 2012’nin ilk çeyreğinde mobil internet gelirleri yıllık %52 oranında artarak 229 milyon TL oldu. Böylece 2012 1. Çeyrek mobil internet gelirleri geçen yılın aynı döneminde daha büyük olan SMS/MMS gelirlerini geçti.

Turkcell’in 2012 birinci çeyrek finansal ve operasyonel sonuçlarını değerlendiren Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, “Müşterilerine mobil iletişim, fiber genişbant ve şimdi de bilgi ve iletişim teknolojileri çözümlerini hızlı ve kaliteli altyapı ile birlikte sunan Turkcell Grup olarak bu çeyrekte de yatırımlarımıza hız kesmeden devam ettik. Altyapıdaki üstünlüğümüzü yenilikçi çözümler ve en iyi müşteri deneyimi ile birleştirerek Türkiye ekonomisine ve işletmelerin bütçelerine katkı sağlayacak Turkcell SüperBulut’u ve her ekranda kişisel televizyon deneyimi yaşatacak Turkcell TVPlus’ı müşterilerimize sunduk. Önümüzdeki dönemlerde de, Türkiye’ye dünyadaki en yeni teknolojileri getirmeye devam ederek liderliğimizi sürdüreceğiz. Dünyanın prestijli kurumlarınca sayılı örnekler arasında gösterilen güçlü mobil ve fiber altyapısı, inovasyon odağı ve sosyal sorumluluk projeleri ile Türkiye’nin geleceğine katkı sağlamayı sürdürüyoruz” dedi.

 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.