Turkcell’den ‘cep anayasası’

Turkcell, yaklaşık 1 yıllık çalışma ile Türkiye’nin ilk Cep Anayasası’nı duyurdu.

17.03.2011 - 00:00 | MediaCat

Turkcell, yaklaşık 1 yıllık çalışma ile Türkiye’nin ilk Cep Anayasası’nı duyurdu.

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv’in de aralarında olduğu 300 kadar Turkcell yöneticisi, ‘gölge müşteri’ olarak 6 ay boyunca Turkcell ürün ve hizmetlerini denedi. Müşterilerini daha iyi anlamak için müşteri olan Turkcell yöneticilerinden gelen 1.112 öneri sonucunda 5 maddelik, ‘Cep Anayasası’ oluşturuldu.,

İşte Cep Anayasası

1. Ürün, kampanya ve servisler ile ilgili şeffaf ve anlaşılır şekilde bilgi ve destek almak herkesin hakkıdır.
2.  Doğrudan, Hızlı ve Kaliteli Müşteri Hizmetleri herkesin hakkıdır.
3.  Kaliteli ses ve internet iletişimi herkesin hakkıdır.
4.  Acil ihtiyaç halinde, sevdiklerine ve acil yardım numaralarına erişebilmek herkesin hakkıdır.
5.  Bu anayasaya yeni maddeler önermek, ürün ve hizmet geliştirmek için her türlü öneride bulunmak herkesin hakkıdır.

Ayda 20 milyon kez  müşteri ziyareti

Turkcell, müşteri memnuniyetini geliştirmek için her ay 20 milyon kez müşteri ziyareti gerçekleştiriyor. Şirketin çağrı merkezi ise ayda 6.8 milyon kez aranıyor. Şirket her gün milyonlarca Turkcell’li ile  7 bin 380 çalışanı, 1015 adet Turkcell İletişim Merkezi,  Turkcell Global Bilgi çağrı merkezindeki 7 bin 500 çalışanı, Twitter ve Facebook gibi sosyal ağlar, danışmanlık hatları, Tarife ve Kampanya Destek Hattı,  Ürün, Servis Bilgilendirme Hattı,  ve internet sitesi üzerinden destek oluyor.

Müşteri, son 6 saate kadar olan kullanımını bilecek

Cep Anayasası’nın “Ürün, kampanya ve servisler ile ilgili şeffaf ve anlaşılır şekilde bilgi ve destek almak herkesin hakkıdır” şeklindeki 1’inci maddesi çerçevesinde Turkcell müşterileri için oluşturulan 757 22 22 numaralı Tarife ve Kampanya Destek Hattı’nı arayan tüm müşteriler kendileri için uygun tarife ve kampanya önerilerini öğrenip kullanmaya başlayabiliyorlar. Yine bu madde kapsamında tüm kanallardaki ücretlendirme bilgilendirmeleri, ses için son 6 saate kadar, diğer hizmetler için son 12 saate kadar olan kullanımları içeriyor. Turkcell müşterileri, data paketindeki hakları dolduğunda aşım ücreti ödemek yerine ek paket talep edebiliyorlar.

 1 dakikada ‘canlı operatör’ 24 saatte geri dönüş garantisi

Cep Anayasası’nın “Doğrudan, hızlı ve kaliteli müşteri hizmetleri herkesin hakkıdır” şeklindeki 2’nci maddesi kapsamında da çağrı merkezini arayan Turkcell müşterileri, dilerlerse ana menüde 0 tuşuna basarak, doğrudan Müşteri Temsilcisi ile 1 dakika içinde görüşebiliyor. Yine bu madde kapsamında Turkcell müşterileri, talebiyle ilgili en geç 24 saat içerisinde bilgi alabiliyor. Eğer 24 saat içerisinde geri dönüş sağlanmazsa, abonenin o gün yurtiçinde Turkcell’lilerle yapacağı konuşma bedelinin tamamı iade ediliyor. Müşterilerin ilettiği taleplerle ilgili en geç 24 saat içerisinde yazılı veya sözlü geri dönüş yapılıyor, bu süre içinde çözülemeyen talepler için süreç boyunca bilgilendirme sürüyor.

Kapalı hatlar bile acil numara aramaya açık

Cep Anayasası’nın “Acil ihtiyaç halinde, sevdiklerine ve acil yardım numaralarına erişebilmek herkesin hakkıdır” şeklindeki 4’üncü maddesi çerçevesinde yalnızca Turkcell müşterileri hattı konuşmaya kapalı dahi olsa, 112 Acil Servis’e ek olarak; 155, 110 gibi tüm acil numaraları ve 757 88 88 Turkcell Ücretlendirme Bilgi Hattı’nı arayabiliyor. Turkcell bu madde ile daha önce son örnekleri Libya ve Japonya’da yaşanan olağanüstü durum ve afetlerde olduğu gibi tüm müşterilerinin yakınları ile haberleşmesinde yanında olmaya devam edeceğini vurguluyor.

Müşteri, Anayasa için madde önerebilecek

Cep Anayasası’nın 5’inci maddesi, Anayasa’nın müşteriler ile birlikte geliştirilmesine imkan tanıyor. “Bu anayasaya yeni maddeler önermek, ürün ve hizmet geliştirmek için her türlü öneride bulunmak herkesin hakkıdır” şeklindeki bu madde çerçevesinde Turkcell, “web sitemizdeki www.turkcell.com.tr öneri alanından, çağrı merkezimizden ve sosyal mecralardan her türlü öneriyi her zaman dinler,

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.