‘Turkcell Neredeyim’ servisi devreye girdi

Turkcell tarafından geliştirilen "Turkcell Neredeyim?" çalışmaları tamamlandı. "NEREDEYIM" yazıp...

27.02.2009 - 15:24 | MediaCat

Turkcell tarafından geliştirilen “Turkcell Neredeyim?” çalışmaları tamamlandı. “NEREDEYIM” yazıp 7777’ye gönderen Turkcell müşterilerine SMS’le, yaklaşık olarak bulundukları yerin adres bilgisi, ihtiyaç durumunda kullanılmak üzere coğrafi koordinatları, en yakın yerleşim veya hizmet noktasına (okul, hastane, karakol vb. gibi) kuş uçuşu yaklaşık uzaklığı ve ilgili hizmet noktasının telefon bilgisi polis, jandarma ve acil hizmetler telefonları anında iletilecek.

Turkcell tarafından aboneye gönderilen mesajda bulunan koordinat bilgileri abonenin dünya üzerindeki coğrafi konumunu göstermekte ve abonenin yaklaşık konumunu abonenin uydu teknolojisi destekli telefonu olmamasına rağmen şehir içerisinde 300–500 metre gibi bir yakınlıkla belirtiyor. Turkcell aboneleri dilediklerinde kendi istekleriyle bu bilgiyi paylaşabilir. Paylaştığı kişi ya da kurum herhangi bir harita sistemine bu bilgiyi girdiğinde mesajı ileten abonenin yerini harita üzerinden görebilir.

Turkcel aboneleri, “Turkcell Neredeyim?” servisinden sorgulama başına 4 kontöre faydalanabilecekler.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.