MediaCat

Turkcell müşteri memnuniyeti için 1200 öneri değerlendirmiş

Turkcell basın toplantısında, müşteri memnuniyeti sağlamak için izlediği strateji ve farklılaşma noktalarını paylaştı

Turkcell müşteri memnuniyeti için 1200 öneri değerlendirmiş

Turkcell basın toplantısında, müşteri memnuniyeti sağlamak için izlediği strateji ve farklılaşma noktalarını paylaştı. Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Emre Sayın’ın katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda geçen sene içinde yapılan fiyat indirimleri, Turkcell’lilere sunulan avantajlar, marka işbirlikleri ve müşterilere sürprizler yaşatmak üzere yapılan çalışma ve yaşanan değişim süreci değerlendirildi.

Emre Sayın: “Müşterilerimize güzel sürprizler sunmak için 1200 öneri değerlendirdik”

Toplantıda konuşan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Emre Sayın, “Tutarlı bir şekilde pazardaki yüzde 54’lük payımızı ve liderliğimizi koruyoruz. Bugün 34.1 milyon kişi Turkcell’in kalitesini ve avantajlarını tercih ediyor. Burada bizim üzerimize düşen, Turkcell’li olmayı seçen müşterilerimizin memnuniyetini en üst düzeyde tutmak. Geçen iki sene içerisinde müşterilerimize çok daha hesaplı iletişim imkanı sağladık. 75 farklı marka ile anlaşarak, kişi başı 120 TL’ye varan miktarda iletişim dışı faydalar sunduk. Çiftçimize, ev hanımımıza, gencimize ve diğer segmentlere özel kulüp ve paketlerimizle müşterilerimizin bize duyduğu bağlılığı pekiştirdik.” dedi.

Bunlara ek olarak, yaptıkları özel çalışmalara da değinen Emre Sayın “Müşteri merkezli anlayışımızda çıtayı yükseltmek, müşterilerimize ‘güzel sürprizler’ yaşatmak için yoğun bir çalışma dönemi içine girdik. Bunun için 268 kişilik ekiple, müşterilerimizden topladığımız 1200 önerinin sonucu olarak; tarife kurgularımızdan web sitemize dek uzanan bir yelpazede 327 yeniliğe imza attık. Fatura kontrolünü kolaylaştıran uygulamalardan, sorulara çok daha az ‘tık’la cevap bulduğunuz yeni internet sitemize; ilk ve tek Turkcell’de olan sesli komut-yanıt sisteminden yanlışlıkla internete giren müşterilerimiz için 0-40 KB arası ücretsiz data kullanımına kadar birçok servis ve paket oluşturduk. Müşterilerimizin memnuniyeti için başlattığımız çalışmalarımız aynı hızda sürecek. Hedefimiz müşterimizin hayatına daha fazla değer katmak” şeklinde konuştu.

Yurt içinde ve dışında fiyatlar düştü

Turkcell, geçen 1 sene içinde hem seste hem mobil internette müşterilerine çok daha uygun fiyatlı bir iletişim fırsatı sundu. Turkcell’liler son 1 yılda seste %28 ve mobil internette %37 oranında düşen iletişim maliyetleriyle iletişim kurdu.

Mobil TV’de en fazla “Fatmagül’ün Suçu Ne?” izlendi

Müşteri ilgisinin yüksek bir ivmeyle arttığı diğer bir alan ise mobil uygulamalar oldu. Aylık ortalama 11 milyon mobil internet kullanıcısına ulaşan Turkcell’in şebekedeki akıllı cihaz sayısı bir yılda %100 arttı. Son iki yılda Turkcell Uygulama Dükkanı’ndan indirilen uygulama sayısı 41 milyonu geçti, son bir yılda %500 artış oldu.

  • 2 yılda gncPlay’de 35 milyon ücretsiz şarkı dinlendi. En çok dinlenen şarkı: Sıla-Kafa, albüm: Tarkan-Adını Kalbime Yaz oldu.
  • 2 yılda toplam 33 milyon görüntülü görüşmede 113 milyon dakika görüşüldü.
  • 2 yılda 112 milyon dakika Turkcell Mobil TV izlendi. Son bir yıl içinde en çok izlenen dizi “Fatmagül’ün Suçu Ne” olurken, ATV de Turkcell Mobil TV’de en çok izlenen kanal oldu.
  • Goller Cepte uygulaması ile toplam 70 milyon gol videosu izlendi. 2010-2011’de en çok izlenen gol Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde Kazım Kazım’ın attığı gol oldu.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.