Turkcell Fortune Dergisi’nde

Dünyanın önde gelen ekonomi dergilerinden Fortune, 'Turkcell nasıl dünyanın en hızlı altyapılarından birini kurdu?' başlığıyla yayınlanan makalede Turkcell’i konu etti.

10.11.2011 - 00:00 | MediaCat

Dünyanın önde gelen ekonomi dergilerinden Fortune, Turkcell’i konu etti. ‘Turkcell nasıl dünyanın en hızlı altyapılarından birini kurdu?’ başlığıyla yayınlanan makalede “Turkcell Türkiye’deki cep telefonlarından 3G ile data indirme hızı,Kuzey Amerika ülkelerin de yer aldığı 53 ülke içinde en hızlısı olarak ölçümlendi” denildi.

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv ile yapılan röportaja da yer verilen makalede Turkcell’in sadece seste değil, Türkiye’de hızla büyümekte olan akıllı telefon ve hızlı internet pazarlarında da yatırım yapmakta olduğu ve Ciliv’in de bu alanlarda büyüme öngördüğü vurgulandı.

Ciliv’in Genel Müdür koltuğuna oturduğu günden bugüne Turkcell’in Türkiye ve diğer bölgelerdeki sekiz ülkede toplam abone sayısının 44.9 milyon’dan 61.7 milyona yükseldiği ifade edildi. Ciliv’in, Turkcell’i Almanya başta olmak üzere yeni pazarlara doğru ittiği belirtilerek, “Turkcell Türkiye, Kazakistan, Azerbaycan, Gürcistan ve KKTC’de pazar lideri. Turkcell aynı zamanda Ukrayna, Belarus ve Moldova’ya da ayak bastı” deniyor. 

Fortune’un makalesindeTürkiye ve Turkcell’in ‘İpek Yolu’ndan ‘Fiber Yolu’na’ dönüşüm süreci de “28 bin kilometrelik ve milyonlarca dolarlık agresif yatırımın sonucu” olarak nitelendiriliyor..

Makalede, Turkcell’in 2008 yılında pazarlarda yaşanan türbülansa rağmen, birçok şirket kemer sıkarken, agresif yatırım yaparak fırsat pozisyonu kazandığı ve fiber altyapıya 1 milyar liralık yatırım yaptığı bilgisi de yer alıyor.

Ciliv’in Türkiye’ye altyapı yatırımında kamu-özel sektör ortaklığı ile yap-işlet-devret modeline verdiği önemin altı çizilirrken, Turkcell Superonline’nın 73 ile değen fiber omurgası ve 10 ilde evlere kadar 1000 Mbps hızla hizmet verdiği belirtiliyor.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.