MediaCat

Türkçe Olimpiyatları’ndan haber rekoru

15 gün süren Uluslararası Türkçe Olimpiyatları geçtiğimiz yıl medyada 2 bin habere ulaşırken, bu yıl yeni bir rekor kırarak 2 bin 500 haberi geçtiği belirlendi.

Türkçe Olimpiyatları’ndan haber rekoru

Ülkemizin ve Türkçe’nin dünyaya tanıtılması amacıyla, bu yıl “İnsanlık El Ele” sloganı ile 10.’su düzenlenen Uluslararası Türkçe Olimpiyatları, medyada yayınlanan haberlerde on yılın rekor sayısına ulaştığı ortaya çıktı. Medya Takip Ajansı Interpress’in araştırmasına göre, beş kıta, 135 ülkeden binbeşyüz öğrenciyi bir araya getiren ve 30 Mayıs – 14 Haziran tarihleri arasında yapılan Türkçe Olimpiyatları’nın, medyada toplam 2 bin 521 haberi aştığı belirlendi.

Ulusal, bölgesel ve yerel iki bine yakın gazete ile dergiyi kapsayan Interpress incelemesinde, Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’na katılan farklı din ve dillere sahip öğrencilerin, 41 ilde 15 gün boyunca stat ve salonları dolduran milyonlara hayranlıkla izlettiği şarkı, şiir, oyun ile konuşmaların yazılı basında toplam 1.262 haberde yer aldığı tespit edildi. Televizyonda yer alan 40’ı aşkın kanalda ise, Türkçe Olimpiyatları hakkında çıkan haber sayısının da 1.259’a ulaştığı görüldü.
 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.