Türk televizyon şirketine dava

Viacom’un sahibi olduğu MTV, Türk televizyon dağıtım şirketine dava açtı, tazminat ve yayın durdurulması gündemde...

17.09.2010 - 00:00 | MediaCat

Viacom’un sahibi olduğu MTV, Türk televizyon dağıtım şirketine dava açtı, tazminat ve yayın durdurulması gündemde.

Viacom’a bağlı MTV Networks, MTV ve çocuk kanalı Nickelodeon’un yayınını durdurması amacıyla müzik kanalının Türkiye’deki dağıtıcısı olan şirkete dava açtı. Londra Yüksek Mahkemesi’nde yürütülen davalarda MTV, yerli bir televizyon dağıtım şirketi olan Multi Channel Developers A.Ş.’nin MTV ve Nickelodeon kanalları kapsamında yapılan ödeme anlaşmasına uymadığını öne sürüyor. MTV, program içeriğinin uygunsuz kullanımı sebebiyle tazminat almayı ve kanalların yayınını durdurmak amacıyla bir mahkeme kararı sağlamayı hedefliyor. MTV avukatları davayla ilgili yazılı bir açıklamada; söz konusu şirketin “tehditkar davrandığını ve engellenmediği sürece kanalların yayınına devam etmeye niyetli olduğunu” söylüyor. Aynı zamanda Paramount Studios’un da sahibi olan Viacom, websitesindeki bilgilere göre 160’dan fazla ülkede yaklaşık 170 kanal yayınlıyor. Şirket, 5 yıl önce MCD’ye MTV ve Nickelodeon’un dağıtım haklarını vermişti.

Paul Renney, sahibi oldugu Keystone Law’un MCD’yi Birleşik Krallık’taki dava için temsil ettiğini doğrularken yorum yapmamayı tercih etti. MTV’nin Londra’daki hukuk bürosu Field Fisher Waterhouse’un sözcüsü Louise Eckersley de konuyla ilgili yorum yapmadı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.