MediaCat

Türk Telekom, Alman GSM pazarına adım attı

Türk Telekom uluslararası işbirliklerine bir yenisini daha ekliyor.

Türk Telekom, Alman GSM pazarına adım attı

Türk Telekom uluslararası işbirliklerine bir yenisini daha ekliyor. Türk Telekom Grubu ve Telefónica Almanya arasında yapılan dev işbirliği sayesinde Türk Telekom Mobile markası Avrupa GSM sektörüne giriyor. Türk Telekom Mobile müşterileri, hem Almanya hem de Türkiye’de tek SIM kart ile konuşma fırsatına sahip oluyor. Türk Telekom Mobile, Almanya’da O2, Türkiye’de ise Avea altyapısıyla müşterilerine katma değerli hizmetler sunuyor.

 

 

Türk Telekom ve Almanya’nın önde gelen şirketi Telefónica Almanya arasında yapılan işbirliği ile Türk Telekom Mobile hizmete başlıyor. Türk Telekom Mobile, 2 Ağustos’tan itibaren Almanya pazarına yönelik olarak mobil ses, data ve katma değerli hizmetleri sunmaya başladı. Türk Telekom Mobile hizmeti Almanya’da kurulan ve yüzde 100 Türk Telekom iştiraki olan Türk Telekomünikasyon Euro GmbH şirketi aracılığı ile sağlanıyor.

Türk Telekom Grubu’nun yakınsama vizyonu doğrultusunda hayata geçirilen Türk Telekom Mobile hizmetinin, Almanya’dan sonra Türklerin yoğun olarak yaşadığı diğer Avrupa ülkelerinde de sunulması hedefleniyor.

Türk Telekom Mobile müşterileri, Almanya ve Türkiye arasında uluslararası dolaşım ve diğer uluslararası bağlantı ücretleri olmaksızın, cazip fiyatlarla konuşabiliyor ve internet servislerinden faydalanabiliyor. Türk Telekom Mobile ile Almanya’da yaşayanlar, cep telefonlarıyla Almanya’dan, Türkiye’yi en uygun fiyata arayabiliyor. Aynı şekilde Türk Telekom Mobile ile Türkiye’deyken SIM kart değiştirme ihtiyacı olmaksızın, Almanya ve Türkiye yönüne çok avantajlı fiyatlarla konuşulabiliyor. Türk Telekom Mobile ayrıca Futbol Paketi ile Spor Toto Süper Lig ve Bank Asya Birinci Lig maçlarının özet görüntülerini ve TTNET WiFi üzerinden internete erişim hizmeti de sunuyor.

İşbirliği, Türk Telekom’un küresel marka kimliğinin bir uzantısı

İşbirliğinin duyurulması amacıyla Almanya’nın Münih şehrindeki O2 Tower’da gerçekleşen basın toplantısında Türk Telekom Grubu CEO’su Hakam Kanafani, Türk Telekom CEO’su K. Gökhan Bozkurt ve Telefónica Almanya CEO’su René Schuster konu hakkında detaylı bilgi verdi.

Türk Telekom Grubu’nun bölgesel bir marka olarak konumuna dikkat çeken Türk Telekom Grubu CEO’su Hakam Kanafani, Telefónica Almanya ile girdikleri bu stratejik işbirliğinin, Türk Telekom Grubu’nun devam eden “akıllı genişleme” stratejisinin bir parçası olduğunu söyledi. Türk Telekom Mobile’ın, 2010 yılında çıkarılan Alice Dünyam’ın ardından, Almanya’da Telefónica ile geliştirdikleri ikinci proje olduğunu belirten Kanafani, sözlerine şöyle devam etti: “Dünyanın önde gelen telekomünikasyon şirketlerinden biri ile işbirliğimizi derinleştirmenin memnuniyetini yaşıyor ve başka stratejik alanlarda da birbirimizin tecrübesinden faydalanmayı umuyoruz. Her zaman beğeniyle izlediğimiz Almanya telekom pazarında, Türklerin hünerlerini ve yaratıcı hizmetlerinin bir kısmını sergilemek için çok istekliyiz.”

Türk Telekom CEO’su K. Gökhan Bozkurt da, katma değerli ürün ve hizmetlerini en avantajlı koşullarda Almanya’da yaşayan müşterilerine sunacak olmaktan mutlu olduklarını söyledi. Bozkurt şöyle konuştu: “Dünyayı konuşturan Türk olma hedefiyle hizmetlerimizi Türkiye sınırları dışına taşıyoruz. Bu kapsamda yakınsama stratejisi ile geliştirdiğimiz yenilikçi ürünlerimizi, avantajlı hizmetlerimizi Telefónica Almanya işbirliği ile bundan böyle Almanya’daki müşterilerimize ulaştıracak, bir anlamda iletişimde iki ülke arasındaki sınırları kaldıracağız. Almanya’daki ve Türkiye’deki milyonlarca müşterimize ihtiyaçlarına göre hazırlanmış paketler sunacak, Türkiye’ye seyahat eden ve ticari ilişkisi bulunan birçok kişi ve şirketin uygun fiyatlı tarifelerden kolaylıkla yararlanabilmesini sağlayacağız. Bu işbirliği müşterilerimize yeni katma değerli hizmetler sunabilmemizde önemli rol üstlenecek.”

Telefónica Almanya CEO’su René Schuster ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Güçlü ortaklığımız, güçlü bir ürün ile meyvesini veriyor. Ürünlerimizi müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre tasarlamak vizyonumuzun bir parçası. Pazarı anlamak için gereken zamanı ayırdık ve nihayetinde, Türk toplumunun bir tarifeden beklediği her şeyi karşılayan ve Almanya’dan Türkiye’ye ve Türkiye’den Almanya’ya dört şebeke üzerinden sınırsız iletişim içeren bir ürün paketi geliştirdik. Türk Telekom ile yaptığımız işbirliği bizim için ideal ortaklık.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.