Türk Telekom akıllı evlere altyapı sağlıyor

Dumankaya İnşaat ve Zet Teknoloji işbirliği ilk meyvesini verdi.

30.07.2013 - 14:25 | MediaCat

Türk Telekom akıllı evlere altyapı sağlıyor

Türk Telekom, Dumankaya İnşaat ve Zet Teknoloji işbirliğiyle ‘daire sakinlerinin hayatlarına katma değer kazandırma ve konfor oluşturma’ amaçlarıyla gerçekleştirilen Dumankaya IQ akıllı ev sistemleri bugün gerçekleştirilen basın toplantısında tanıtıldı.

Toplantıya, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Tayfun Acarer, Türk Telekom CEO’su Tahsin Yılmaz, Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya ve ZET Teknoloji Genel Müdürü Aydın Yavuz katıldı.

İstanbul Anadolu yakasında, Maltepe E-5 karayolu üzerinde inşa edilen Dumankaya Ritim İstanbul konutlarında uygulanan akıllı ev projesi, Türk Telekom’un sunduğu dijital yaşam altyapısı ve bu altyapı etrafında kurulu iletişim, otomasyon, güvenlik, eğlence, sağlık, enerji ve telemetre yani ölçüm servislerinden oluşuyor. Kullanıcılar, akıllı evlerin IPTV, internet ve telefon hizmetini de kapsayacak şekilde sunduğu güvenlik, konfor, sağlık çözümleri ve eğlence modüllerini daire tesliminde ev sahibine sunulan özel tabletle yönetebiliyorlar.

Dumankaya İnşaat’ın Ritim İstanbul projesinde başlayan işbirliği Dumankaya’nın ‘akıllı ev’ konsepti ile geliştireceği diğer projelerde de devam etmesi öngörülüyor.

Toplantıda yaptığı konuşmada Türk Telekom’un gerek projeye gerekse genel olarak Türkiye’nin teknolojik altyapısına ilişkin dönüşüm fikirlerine atıfta bulunan Tahsin Yılmaz “Bilişim ve telekom sektörlerinin, dijital dünyanın yapıtaşlarını ve altyapısını döşediği bu dönemde, Türk Telekom olarak öncülüğümüzü sürdürüyoruz. Yaygın genişbant internet altyapımızın üzerinden, hayatımızı daha eğlenceli, verimli ve konforlu hale getirecek bir dünyanın veri otoyollarını inşa ediyoruz” dedi.

Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya da akıllı ev sisteminin verimliliğine ilişkin yaptığı konuşmada; teknolojinin etkin şekilde kullanıldığı bu sistemle bir yandan daire sakinlerine çağdaş yaşamın gerektirdiği tüm konforu sunup, bir yandan da binaları en üst standartta güvenlik sistemleri ile donattıklarını belirtti.

Zet Teknoloji Genel Müdürü Aydın Yavuz ise önümüzdeki dönemde M2M pazarındaki aslan payını akıllı şehirlerin alacağına vurgu yaparken yeni projenin kullanıcılara konforlu, tasarruflu, çevreye saygılı ve güvenli bir yaşam sunduğuna dikkat çekti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.